REKLAMA

Egipto dievybių horoskopas

REKLAMA

Egipte astrologija susidomėta prieš maždaug šešis tūkstančius metų. Egiptiečių Zodiaką sudaro dvylika ženklų, kurie atitinka svarbiausias jų deives ir dievus.  O viskas prasidėjo nuo stebėjimų. Senovės egiptiečiai pamatė pasikartojantį ryšį: kai tik pateka Sirijaus žvaigždė, Nilas išsilieja. Taip sudrėkinamos pakrantės ir suveši augmenija. Egipto astrologija paremta žemdirbyste, vegetacijos stebėjimu, sezonų kaita.

Tiesa, pasirodžius Sirijui, prasidėdavo egiptiečių naujieji metai, tačiau vienintelė žvaigždė, kuri išties jiems darė didelį įspūdį, buvo Saulė. Heliopolio, šventojo saulės miesto, žyniai nustatė, kad Saulė keturiskart per dieną keičia padėtį, tai atitinka keturis žmogaus amžiaus tarpsnius. Ryte ji primena vaiką, vidurdienį ši yra tarsi suaugęs žmogus, saulei nusileidus, ateina senatvė, stojus nakčiai ir užliejus tamsai, Ozyrio kūnas patenka į požemio pasaulį. Egiptiečiai metus dalijo į 12 mėnesių, o šiuos – į tris periodus: keturis potvynių, tiek pat augimo ir 4 derliaus mėnesius.  

O dvylika egiptiečių Zodiako ženklų yra šie: Ozyris (Osiris), Izidė (Isis), Totas (Thot), Horas (Horus), Anubis, Sutechas (Setas, Seth), Nilas arba Hapis (Hapi), Bastetė (Bastet), Sekhmeta (Sekhmet), Amonas Ra (Amon Ra), Gebas (Geb), Muta (Mut).

Ozyris (kovo 1–10 d., lapkričio 27–gruodžio 18 d.)

Dievybė. Ozyris – ketvirtasis po Ra, Šu ir Gebo dievų. Jis yra mirties, pomirtinio pasaulio ir derlingumo dievas. Ozyris vedė savo seserį Izidę ir taip užsitraukė brolio Sutecho rūstybę, šis nužudė Ozyrį. Iš mirusiųjų jį prikėlė žmona Izidė. Šis mitas susijęs su Ozyrio, kaip derlingumo dievo, funkcija: kai jis miršta, ateina sausra, o kai sudrėkintoje žemėje ima bręsti ir augti grūdas, prisikelia. Ozyris simbolizuoja atsinaujinimą ir amžinąjį gyvenimą.

REKLAMA

Būdas. Jūsų smalsumas jus veda ieškoti naujų, spontaniškų ir neįprastų potyrių. Tikite gyvenimu ir savimi. Šiais dalykais neabejojate ir nenusiviliate. Intensyviai, stipriai išgyvenate kiekvieną akimirką, nebijote suklysti. Manote, kad visada galima sugrįžti ten, nuo ko pradėjote, ir vėl leistis į dar įdomesnius nuotykius.

Jūsų gyvenime nėra nieko pastovaus, jame nuolat kas nors vyksta, keičiasi, kaip ir jumyse. Neturite imuniteto nusivylimui, nors jūsų įgimtas optimizmas ir leidžia atsigauti po nesėkmių. Žodžio „abejingumas“ nėra jūsų žodyne, kartais įsisiūbavusios aistros ar įsiaudrinęs protas gali tapti kliūtimi priimant sprendimus ar kartais versti suabejoti savimi.

Esate ir stiprūs, ir trapūs. Aistringi ir altruistiški. Visada einate iki pabaigos, tai darydami, kartais nepasinaudojate ranka pasiekiamomis galimybėmis. Jūsų draugystės yra gana tvirtos, ko nepasakysi apie romantiškus santykius.

Izidė (kovo 11–31 d., spalio 18–29 d., gruodžio 19–31 d.)

Dievybė. Izidė yra deivė motina, derlingumo, vandens ir vėjo, keliautojų ir šalies globėja, Ozyrio sesuo ir žmona, Horo motina. Vaizduojama kaip moteris su saule tarp jaučio ragų arba ją simbolizuojančiu hieroglifu virš galvos. Ant rankų ji laiko sūnų dievą Horą.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.