REKLAMA

Šešios proto kalbos: kuria kalbate jūs?

REKLAMA

Meilė turi tūkstantį vardų (bent tiek jų žinojo poetas Paulius Širvys), ir ji kalba penkiomis kalbomis. Porų santykių konsultantas Gary Chapmanas išskyrė penkis emocinius dialektus, kuriais žmonės išreiškia meilę: jie tai daro žodžiais, veiksmais, dovanomis, prisilietimais, buvimu kartu.

O štai astrologai išskiria šešias proto kalbas. Mūsų protiniai arba intelektiniai gebėjimai matuojami, vertinami: kaip gebame priimti duomenis, juos įsiminti, analizuoti, pridėti, atimti, padalyti, ištraukti šaknį, teisingai ir greitai atsakyti į testo klausimus… Tačiau astrologai, sudarydami asmeninius horoskopus, atkreipia dėmesį, koks intelektas žmoguje vyrauja.

Skirtingos planetos jūsų gimimo momentu lemia, kokiu „protu“ labiau pasitikėsite ir remsitės gyvenime. Nebūtina pulti į astrologo konsultaciją, gal ir patys, peržvelgę aprašus, pajausite, koks intelektas jumyse ima viršų.

Emocinis (Mėnulio) intelektas

Mėnulis siejamas su jausmais ir gebėjimu patekti į paslapčių zonas. Jausmų lengvai nesukataloguosi, nesužymėsi ir nesustatysi į lentynas. Ne taip lengva įvertinti, kaip išmintingai naudojatės savo emociniu intelektu. Pavyzdžiui, kaip greitai gebate nurimdyti emocijas, atgauti kontrolę, tai rodo jūsų racionalumą.

REKLAMA

Ar mokate bendradarbiauti, išklausyti pastabas, į jas reaguoti be mosavimų kardais? Emocinis intelektas jau nebėra visiškai nežinoma žemė, jis vis labiau vertinamas, nes lemia žmogaus karjerą, turi svarbos ir asmeninei laimei.

Būna, kartais pyktis nugali, o nusivylimas stumia racionalumą į kampą. Čia gali pagelbėti tik sąžiningas žvilgsnis į galbūt skaudžias, gal neišvaizdžias vidines tiesas. Ar slėpti, užspausti jausmus protingiau, nei juos parodyti? Atsakymas priklauso nuo asmens, aplinkybių, o svarbiausia, kiek jis yra emociškai išprusęs ir gabus.

Socialinis (Veneros) intelektas

Venera simbolizuoja socialinį intelektą. Ši planeta yra atsakinga už tai, kaip mums sekasi bendrauti su kitais žmonėmis. Gebėjimas suvokti ir priimti kitų žmonių vertybes ir troškimus, suteikia galimybę padaryti juos laimingus.

Kita vertus, jei dėl šventos ramybės ir taikos namuose, darbe, viešoje aplinkoje neišreiškiame savo poreikių, kenčiame patys, skursta ir tokie veidmainiškai gražūs santykiai. Venera dar globoja ir estetinį, meninį intelektą. Jis išreiškiamas geru skoniu, gebėjimu vizualizuoti, kurti naujus išraiškos būdus.

Fizinis (Marso) intelektas

Marsas yra fizinio kūno intelekto simbolis. Ši planeta atsakinga už koordinaciją, fizinę jėgą, ištvermę. Marsas valdo žmogaus suvokimą, kada stoti į kovą, kada jos vengti, kokius efektyviausius kovos metodus rinktis. Šis intelektas svarbus tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime.

Filosofinis (Jupiterio) intelektas

Jupiteris globoja filosofinį intelektą arba išmintį. Šis leidžia mums matyti apibendrintą žmogaus, situacijos, dalyko vaizdą ir mūsų vietą jame. Merkurijus yra informacijos globėjas, o štai Jupiteris jai suteikia prasmę. Įsisavinta informacija tampa žiniomis, gebėjimas jomis naudotis vadinamas išmintimi.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA