REKLAMA

Verta žinoti: 7 mistinės pinigų savybės

REKLAMA

Kai kam pinigai –tik atspausdintos kupiūros.

Kitų manymu, jie turi paslaptingų galių, ir kaupiant pinigus būtina laikytis tam tikrų ritualų.

Panagrinėkime populiariausius prietarus ir mitus, susijusius su pinigais. 

„Pinigai valdo pasaulį“, byloja populiarus posakis.

Neseniai Rusijoje atlikta apklausa parodė, kad daugiau kaip 50 proc. šalies gyventojų tiki, jog svarbiausią vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje vaidina pinigai.

REKLAMA

1. Centas prie cento

Išmintingas taupymas dar niekam nepakenkė. Senovės graikai sakydavo, kad pinigai traukia pinigus. Laikydamiesi šios taisyklės turime įprasti po kiekvieno pirkinio visada palikti piniginėje smulkių. Tą patį galima pasakyti ir apie žieminius paltus, sukabintus į spintą iki kito šaltojo sezono – palikite jų kišenėse kelias monetas. „Vienas centas traukia kitą“ – tokia pinigų magija.

Kad išmoktume sutaupyti kokią nors pinigų sumą, patartina laikytis tam tikrų taisyklių. Pavyzdžiui, kas mėnesį būtina atidėti mažiausiai 20 procentų pajamų. Tai ne tik išmokys taupyti, bet ir taps turtų užstatų, pinigų jauku. Galima išgirsti net tokį posakį: sutaupyti pinigai – tai uždirbti pinigai.

Yra ir kita medalio pusė: šykštus moka du kartus. Reikia prisiminti, kad perdėtas taupumas ne tik neatneš naudos, bet ir pakenks.

2. Pinigai mėgsta būti skaičiuojami

Tą mėgsta sakyti ne tik prietaringi žmonės, bet ir rimti ekonomistai. Reguliarus pinigų skaičiavimas yra vienas iš gerovės pamatų. Be to, pinigus reikia skaičiuoti ne tik mintyse, bet ir raštu. Tam reikia įsivesti biudžeto knygą ir kas mėnesį skaičiuoti šeimos pajamas ir išlaidas.

Įvertinant finansinę padėtį nebūtina ieškoti padarytų klaidų, „nereikalingų išlaidų“ ir priekaištauti sau. Svarbiausia suskaičiuoti lėšas, per mėnesį pereinančias per jūsų rankas.

Pagal prietarus pinigų skaičiuoti negalima vakare, po saulėlydžio, kad nenuskurtumėme. Taip pat negalima skaičiuoti dar negautų ir svetimų lėšų.

Su pinigais reikia elgtis pagarbiai ir rūpestingai. Visos kupiūros turi būti sudėtos tvarkingai, pagal rangą. Pinigus reikia mėgti, tada ir jie atsakys jums tuo pačiu.

3. Kuo daugiau atiduosi, tuo daugiau gausi

Pinigų užduotis – būti nuolatinėje apyvartoje.

„Imkite pinigus su malonumu, išsiskirkite be gailesčio“, byloja patarlė. Gal todėl dauguma turtingų Holivudo aktorių ir dainininkų reguliariai aukoja pinigus labdaringoms programoms.

Nedorų pinigų – išloštų, rastų, dovanotų – reikia atsikratyti pirmiausia. Prietaras skelbia, kad jie negali atnešti laimės.

Sutaupius didesnę sumą, reikia ją investuoti ar bent padėti į banką, kad pinigai neužsigulėtų ir duotų papildomų pajamų.

4. Skolinti galima ne visiems

Pagal prietarą negalima skolinti pinigų vargšams ir nelaimėliams, taip pat ir draugams. Sakoma, kad skolindami pinigus žmonėms, kurie jų neturi ar nesugeba išlaikyti, patys nuskursime. Mat kai vargšas atiduoda skolą, jis kartu su pinigais perduoda neigiamą energiją – dalį savo finansinių nesėkmių. Užtat geras ženklas – skolinti pinigus turčiams.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA