REKLAMA

Kaip fengšui suprantamas Rytuose ir Vakaruose

REKLAMA

Prieš maždaug penkis tūkstančius metų fengšui, kuris pažodžiui reiškia vėjas ir vanduo, sukurtas Kinijoje. Kinai manė, kad Žemę vagoja energinės linijos. Seniau žmonės intuityviai jausdavo palankias vietas ir ten statydavo religinius statinius, kurdavo šventavietes.

Kinai iš pradžių fengšui naudojo panašiems tikslams, vėliau jis tapo neatsiejama kasdienybės dalimi. Tinkamai taikant šio senovės mokymo principus, galima į savo namus ir gyvenimą prisivilioti turtus, sėkmę, meilę, sveikatą.

Įsigalėjus komunistų režimui Kinijoje, maždaug nuo 1960 metų, fengšui mokytojai ir praktikuotojai imti persekioti. Tačiau fengšui nebuvo užmirštas, jis nuo tada sparčiai populiarėjo Vakaruose. Nemažai kinų palikuonių Amerikoje, kitose Vakarų šalyse taikė fengšui, paskui ėmė to mokyti vakariečius.

Rytuose ir Vakaruose nemažai dalykų yra suvokiami skirtingai, todėl fengšui Kinijoje ir fengšui Amerikoje, Vokietijoje ar Lietuvoje taikomas skirtingai.

Čia pateiksime esminius skirtumus tarp šio senovės kinų erdvės ir daiktų išdėstymo joje meną.

REKLAMA

Spalvos

Rytai. Spalvų reikšmės, kurias joms suteikia įvairios tautos, skiriasi. Todėl Rytuose dirbantys fengšui meistrai gerindami patalpų ir jų gyventojų būvį, naudoja kitas spalvas nei Vakaruose. Kinams juoda yra pinigų spalva. Raudona – šventinė, ji laikoma labai palankia, todėl Kinijoje raudonai puošiasi nuotaikos. Mėlyna yra gedulo ir vilties spalva. Geltona – karališka spalva, senovėje ji išskirtinai priklausė imperatoriui, niekas kitas jos naudoti negalėjo.

Vakarai. Čia balta simbolizuoja tyrumą (baltai puošiasi nuotakos). Juoda yra mirties, blogio, paslapties spalva. Žalia Amerikoje dėl stipraus dolerio laikoma pinigų spalva. Raudona vakariečiams reiškia aistrą, susijaudinimą ir pyktį. Mėlyna simbolizuoja ramybę, taiką, atsipalaidavimą. Purpurinė siejama su valdžia ir dvasingumu, religija, nes šia spalva puošėsi karaliai, aukšto rango dvasininkai. Geltona siejama su saule, šiluma, optimizmu.

Skaičiai

Rytai. Kinų numerologija paremta skaičių tarimu. Jei skaičius skamba panašiai kaip žodis, kuris, pavyzdžiui, reiškia klestėjimą, tada šis skaičius laikomas palankiu. Bet, jei skaičius skamba panašiai kaip žodis, reiškiantis praradimą, netektį, tada jis laikomas nepalankiu, nesėkmingu.

Vienas. Skamba kaip kinų žodis „garbė“. Kinų numerologijoje jis reiškia ramybę, nepriklausomybę.

Du. Skamba kaip kinų žodis „tikras“. Simbolizuoja patvarumą, simetriją.

Trys. Kantoniečių tarmėje reiškia  „augimą“. Simbolizuoja gausą, turtą.

Keturi. Skamba kaip kinų žodis „mirtis“. Reiškia nelaimę.

Penki. Siejamas su penkiais elementais, jais grindžiama ir pati fengšui sistema, vandeniu, žeme, ugnimi, oru ir metalu.

Šeši. Skamba kaip kinų žodis „turtas“. Reiškia turtus, gausą, klestėjimą.

Septyni. Skamba kaip kantoniečių dialektu tariamas žodis „tikrumas“. Simbolizuoja begalinę laimę.

Aštuoni. Skamba kaip kinų žodis „dauginti“. Simbolizuoja vaisingumą, derlingumą.

Devyni. Skamba kaip kinų žodis „ilgaamžiškumas“. Reiškia sėkmingą asmeninių tikslų įgyvendinimą.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA