REKLAMA

Spalvos – ir susargdina, ir gydo

REKLAMA

Spalva senovės kinų mokyme fengšui, kuris šiais laikais naudojimas ne vien Kinijoje, yra laikoma galingu instrumentu. Šį lengva naudoti, nesunku greitai ir veiksmingai pagerinti patalpų erdvę (ir jos poveikį gyventojams), tačiau įmanoma ir vienu mostelėjimu gerokai ją sugadinti. Trumpai apie spalvas, jų reikšmę, kaip ir kur jas naudoti.

Raudona

Ji siejama su Ugnies elementu. Raudona yra aistros, susijaudinimo, pykčio, agresijos spalva. Tai yra bene ryškiausia ir matomiausia spalva, priverčianti sustoti, atkreipti dėmesį. Naudokite raudoną, jei trūksta energijos. Bet, jei intymiame gyvenime norėtumėte daugiau aistros, tik nepulkite viso miegamojo perdažyti raudonai. Tada nemiga jums garantuota.

Verčiau kambario sienas nudažykite kokia nors su Žemės stichija siejama spalva (dramblio kaulo, šokolado, lazdyno riešuto ar kita ruda), tada parinkite ir prie jų derinkite burgundiško vyno atspalvių interjero detales. Venkite raudonos tokiose vietose, kurios yra gerai apšviestos (gauna pakankamai saulės ar elektros šviesos), tai gali tarp būsto gyventojų sukelti ginčus.

Oranžinė

REKLAMA

Oranžinė – optimistinės geltonos ir aistringos raudonos  derinys – suartina žmones, kuria harmoningą atmosferą. Ši spalva leidžia žmonėms reikšti savo jausmus, nesibaiminant atstūmimo, susidorojimo ar nesusipratimų.

Ten, kur renkasi skirtingų pažiūrų ar mąstymo žmonės, palanku interjere įmaišyti oranžinės spalvos. Namuos ši tinka bendroms zonoms, kur renkasi šeimos nariai, – virtuvei, svetainei. Palikite ramybėje oranžinę, jei jums trūksta pasitikėjimo savimi ar norite sustiprinti kūrybingumą.

Geltona

Ryškiai geltona pakelia nuotaiką, skleidžia džiugesį. Ši spalva siejama su saule, gyvybingumu, energingumu. Naudokite geltoną, kai reikia pakelti nuotaiką, trūksta aiškumo. Ji puikiai tinka virtuvei ar darbo kabinetui (taip pat – moksleiviams, nes padeda susikaupti, mokytis). 

Laikykitės atokiau nuo geltonos, jei esate susirūpinę, kad nepasentumėte anksčiau laiko. Geltona – taip pat ir senėjimo spalva. Jei kenčiate nuo sveikatos sutrikimų ar sergate depresija, miegamojo sienas dažykite švelniai geltonos kaip prinokusių kviečių atspalviu. Tamsesnė (medaus) geltona siejama su gera fizine sveikata.

Žalia

Ši siejama su Medžio elementu. Žalia yra augimo spalva. Griebkitės žalios, kai trūksta įkvėpimo, nuotykių ir pokyčių. Ši spalva ideali sporto kambariui ar bibliotekai. Jei jaučiatės įstrigę, reikalai sustoja ir nejuda iš vietos, pasitelkite žalią spalvą.

Venkite žalios, jei jums sunku susikaupti. Taip pat, – jei stengiatės įveikti vėžį. Žalia stimuliuoja augimą (taigi, ji skatins daugintis ir nesveikas ląsteles).

Mėlyna

Dangaus, vandenyno spalva siejamas su mąstymu, atsipalaidavimu. Mėlyna padeda atsikratyti nerimo, nekantrumo. Ji idealiai tinka erdvėms, kuriose siekiate atsipalaiduoti, būti savimi, nurimti.

Mėlyna puikiai tinka vonios kambariui, nes ši namų zona siejama su atsinaujinimu. Venkite mėlynos, jei jums sunku atrasti bendrą kalbą su žmonėmis ar esate linkę į depresiją.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA