REKLAMA

Sėkmės formulė: kaip paprašyti pagalbos

REKLAMA

Jei norite, kad svajonės pildytųsi, reikia priversti aplinką jums padėti! Gyvenime geriausiai sekasi tiems, kurie sugeba tinkamai paprašyti kitų žmonių pagalbos.

Kad geriau sektųsi ir jums, pasinaudokite psichologų patarimais, kaip sumaniai sužadinti kitų žmonių norą pildyti jūsų troškimus.

Įveikite savo vidinius trukdžius

Nors ir labai prireikus pagalbos, dažniausiai nesiryžtame kreiptis į kitus, nes sulaiko kvailas išdidumas ir baimė, kad būsime atstumti.

Juk nenorime nei nusižeminti, nei parodyti silpnumo. Arba baiminamės, kad prisiimsime kažkokių įsipareigojimų, turėsime jaustis skolingi, jei leisime kitam mums padėti.

REKLAMA

Vykite šalin tokias mintis! Paprašyti pagalbos nieko nekainuoja. Jei tinkamai paprašysite, yra didelė tikimybė, kad nebūsite nuvilti.

Pasakykite aiškiai, ko iš tikrųjų norite

Pasvarstykite, kokios tiksliai pagalbos norite, ir suformuluokite savo prašymą labai aiškiai. Pateiksime pavyzdį iš buities. Tarkime, jūs norite, kad šeima daugiau jums padėtų? Parinkite labai konkrečias užduotis.

Beprasmiška ko nors prašyti priekaištaujamu tonu: „Galėtumėte daugiau man padėti!“ Sakykite konkrečiai: „Prašau, iškraustyk indaplovę, o tavęs prašau išnešti šiukšles…“

Pasistenkite kitus sužavėti savo ketinimu.

Sužadinkite kitiems norą išpildyti jūsų troškimą! Skamba sudėtingai, bet taip nėra. Jeigu su entuziazmu aiškinsite, koks puikus jūsų planas, ir pasiūlysite atlygį, galėsite ne tik lengviau įtikinti kitus, bet ir sužadinti jiems susižavėjimą jūsų ketinimu.

Tarkime, norėtumėte, kad nuo šiol partneris šeštadienio rytą vietoj jūsų nueitų į parduotuvę. Galite pasinaudoti tokia gudrybe: „Brangusis, tau geriau sekasi nupirkti reikalingus produktus ir išleisti mažiau pinigų. Jei tu savaitgalį apsipirkinėtum, sutaupytume pinigų“. Koks vyras po tokių žodžių galėtų atsisakyti?

Užsitikrinkite teigiamą reakciją

Kad būtumėte tikri dėl teigiamos reakcijos, labai svarbu kada ir kieno ketinate prašyti pagalbos. Pirmiausia nuspręskite, kas bus tinkamas žmogus, į kurį galite kreiptis. Jeigu jums reikia patarimo mokesčių klausimais, tai neskubėkite kreiptis į kaimynę vaikų darželio auklėtoją. Pusseserės sūnus, ekonomikos studentas, geriau tiktų tokiam reikalui.

Taip pat svarbu tinkamas momentas. Įsitikinkite, kad tas žmogus, kurio pagalbos prašysite, galės jums skirti visą savo dėmesį. Aišku, kad liksite neišgirsti, jei ko nors prašysite kolegės prieš svarbų susirinkimą, kuriame jai reikia daryti pranešimą.

Jei norą išsakysite jaukiai šnekučiuodamiesi kavinėje prie kavos puodelio, tikrai būsite išgirsti.

Ir, žinoma, labai daug nulemia tonas: suformuluokite prašymą draugiškai, bet konkrečiai. Taip, kad iš jūsų balso būtų aišku, jog tikitės teigiamos reakcijos. Pasitreniruokite tai kelis kartus iš anksto vienumoje.

Visada išlikite taktiški

Taktiškumas turėtų būti svarbi jūsų elgesio sudedamoji dalis. Neįsiveržkite iškart su visomis durimis į namus, o iš pradžių parodykite garbingą ir nuoširdų dėmesį kitam. Ir kai pateiksite savo prašymą, stenkitės negluminti pašnekovo ilgu monologu.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA