REKLAMA

Kodėl domimės horoskopais

REKLAMA

Tiek uolių tikinčiųjų neturi nei katalikų bažnyčia, nei krepšinis, kuris vadinamas lietuvių religija. Kas rytą vietoj maldos skaitytojai ne mėto kamuolį į krepšį, o pasitikrina dienos horoskopą. Apklausos internete rodo, kad net aštuoni iš dešimties reguliariai peržvelgia astrologines prognozes.

Ar tikrai žmonėms taip rūpi sužinoti, kas bus už kelių valandų, dienų, savaičių ar mėnesių? Tikrai ne ateities baimė, o visiškai kiti dalykai lemia ritualinį horoskopų skaitymą.

Jie leidžia mums pasijausti ypatingais

Taip, mes galime netikėti horoskopais, bet kasdien mūsų savimeilę paglosto faktas, kad kažkas galvojo apie mūsų ženklą (mus), ieškojo tinkamų žodžių, kurie mus paguostų, įkvėptų, padrąsintų, palepintų, paglostytų savimeilę.

Tai darydami, mes pamirštame, kad po tuo pačiu ženklu yra gimę tūkstančiai šalies gyventojų ar milijonai žmonių pasaulyje. Mums tai nesvarbu, nes patys sau esame ypatingi. Horoskopus kiekvienas pritaikome prie savo nuotaikos, gyvenimo situacijos, o jei dar astrologas moka taip sudėlioti žodžius, kad mums jie skambėtų priimtinai, tada, taip sakant, ačiū, ir viso gero. Diena jau atrodo gražesnė.

REKLAMA

Jie mus palaiko

Arba įtikindami, kad mūsų sprendimas yra teisingas, arba nurodydami, kuria kryptimi geriau būtų šiuo metu eiti. Horoskopai padeda tada, kai esame pasimetę, kai negalime apsispręsti, kai abejojame. Perskaitę astrologinę prognozę, dažnai gauname argumentą vienam ar kitam variantui pastiprinti, ir apsisprendžiame.

Jie suteikia mums pasiteisinimą

„Mano metų horoskope parašyta, kad šiemet visas jėgas skirsiu darbui ir karjerai. Šioje srityje pasieksiu rezultatų, o asmeniniame gyvenime jų teks palaukti“, – štai tokie teiginiai mums padeda atsikirsti, kai užpuola draugai ar šeimos nariai ir galbūt tenka aiškintis, kodėl ir vėl neatsivedei savo išrinktojo. Tarsi planetų išsidėstymas danguje, kitaip tariant, susiklosčiusios aplinkybės, lėmė tai, kad mums nepasisekė, nepavyko kažko pasiekti.

Jie mus motyvuoja

„Šiandien Avinų niekas nesustabdys!“, – galbūt būsime apsimiegoję ir sėdėsime apsiblausę priešais kompiuterį, bet štai tokie žodžiai iš tiesų padeda pasitempti. Žiūrėk, ir kimbame su energija vykdyti užduočių, ir viskas, rodos, sekasi, rankose darbai tirpte tirpsta…

Tinkami žodžiai perskaityti tinkamu laiku paskatina mus imtis pokyčių. Tai nereiškia, kad tą pat sekundę, tik perskaitę astrologinę prognozę, apsisprendžiame keistis. Ne, greičiausiai ilgai apie tai galvojome, ir įkvepiantis, palaikantis žodis, tiesiog nusvėrė tinkamą svarstyklių lėkštelę…

Jie padeda suprasti santykius

Kai sutinkame naują žmogų ir norime, kuo greičiau ir kuo daugiau apie jį sužinoti, kai smalsu nuspėti, o kokia ši pažintis bus, ar išaugs į rimtą draugystę, meilę, tada puolame skaityti astrologų, numerologų, tarologų ir kitų „ogų“ aprašų, ženklų ar asmenybės charakteristikų.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA