REKLAMA

Brangakmenis pagal gimimo mėnesį

REKLAMA

Anksčiau prieinami tik karališko kraujo asmenims arba didikams, dabar brangakmeniai ar pusbrangiai akmenys gali priklausyti bet kuriam planetos gyventojui, turinčiam pakankamai pinigų juos įsigyti.

Vieni juos renkasi pagal grožį, kiti dar ir ieško prasmių, domisi natūralaus akmens poveikiu jo savininkui.

Astrologai tam tikrus akmenis priskiria dvylikai Zodiako ženklų, čia pateikiame dvylikai metų mėnesių skirtą po vieną ar kelis brangakmenius.

Sausis:  granatas

Šis pusbrangis akmuo randamas kone visų įmanomų atspalvių, bet dažniausiai jis siejamas su raudona spalva.

REKLAMA

Labai dažnai granatas supainiojamas su kitais brangiaisiais akmenimis – rubinais, smaragdais. Tačiau už juos granatas yra patvaresnis ir pigesnis.

Tradiciškai granatas siejamas su meile, ištikimybe ir pastovumu, santūrumu. Manyta, kad granatas mažina suirzimą, ramina, saugo kelionėje. Jis yra gražus ir apsaugą savo šeimininkui garantuojantis akmuo.

Vasaris: ametistas

Kiek geriau už granatą žinomas ir atpažįstamas ametistas. Moteris, kuri mėgsta jaustis lyg princesė, šis akmuo skirtas būtent jai. Kažkada iš tiesų tik princesės, arba karališki asmenys ir popiežiai turėjo teisę puoštis ametistu.

Tikėta, kad ametistus gali nešioti tik stiprios asmenybės. Šis pusbrangis akmuo, teigiama, stiprina santykius, suteikia drąsos ir nuramina savo šeimininką.

Kovas: akvamarinas ir heliotropas

Akvamarinas vadinamas skurdžių deimantu. Šaltos žydros, vandens spalvos akmuo yra neįtikėtinai populiarus ir mėgstamas pasaulyje. 

Akvamarinas vertinamas dėl daugelio priežasčių. Tikėta, kad jis gydo širdį, kepenų ir skrandžio ligas. Akvamarinas laikomas jaunystės, meilės, vilties akmeniu, kuris atneša laimę jos savininkui.

Heliotropas arba Kraujo akmuo nėra toks žinomas kaip akvamarinas, bet jį taip pat patariama nešioti gimusiems kovą. Paprastai jis būna tamsiai žalias su ryškiai raudonais, kraują primenančiais, taškeliais. Štai kodėl jis dar vadinamas Kraujo akmeniu.

Tikima, kad Kraujo akmuo turi gydančių galių.

Balandis: deimantas

Paprastai deimantas vadinamas amžinos meilės ir ištikimybės akmeniu. Gal todėl žiedas su deimantu tapo nepakeičiamu sužadėtuvių atributu. Deimantas taip pat ir vienas brangiausių akmenų.

Deimantas jį nešiojančiam žmogui, kaip tikima, suteikia drąsos.

Gegužė: smaragdas

Greičiausiai nėra karališkesnio brangakmenio už smaragdą. Manyta, kad smaragdas buvo mėgiamiausias Egipto karalienės Kleopatros brangakmenis.

Šis žalias akmuo simbolizuoja vaisingumą, atgimimą ir meilę. Tikima, kad smaragdo šeimininkui jis suteikia išminties, jantrybės ir garantuoja klestėjimą.

Yra dar ir tokia legenda, kad žiedas su smaragdu yra ištikimųjų akmuo. Jei, jis suskyla ar jį pameti gresia neištikimybė ar išsiskyrimas.

Kad ir kaip būtų, smaragdas yra vienas elegantiškiausių ir rafinuočiausių brangakmenių pasaulyje.

Birželis: perlas, Mėnulio akmuo ir aleksandritas

Perlai yra kone vieninteliai brangieji akmenys, kurių nereikia poliruoti, pjaustyti ar kitaip apdirbti, kad jie įgytų juvelyrinę vertę. Jie iš prigimties yra gražūs.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA