REKLAMA

Koks jūsų asmenybės skonis?

REKLAMA

Sūrus, saldus, rūgštus, aštrus, kartus, saldžiarūgštis, saldaus ir sūraus derinys…

Kitaip tariant, ką mėgstamas maisto skonis gali atskleisti apie jus?

Skonis ir asmenybė – glaudžiai susiję

Neurologai teigia, kad pasirinkdami maistą per pirmąjį pasimatymą kavinėje ar restorane, galite apie save atskleisti daugiau, negu norėtumėte. Skirtingų skonių ledų desertas, kuriuos užsisakėte susitikę pirmą kartą, leistų daryti pirmas išvadas, ar būtumėte tinkama pora. 

Gal tai atrodo lyg būrimas ar tiesiog paspėliojimas, iš tiesų amerikiečių neurologas daktaras Alanas Hirschas tyrė daugiau nei aštuoniolika tūkstančių žmonių ir jų maisto pasirinkimus.

REKLAMA

Tyrimą mokslininkas pradėjo todėl, kad tiek skonis, tiek asmenybė limbinėje smegenų sistemoje formuojasi tuo pačiu metu. Štai kodėl šiuodu sieja stiprus ryšys. Remdamasis per  24 metus surinktais duomenis, A. Hirschas ir darė išvadas, ką maistas atskleidžia apie jį pasirinkusio žmogaus asmenybę.

Užkandėlės ar pagrindiniai patiekalai

Atšalus orams, retas rinksis tokį desertą, todėl labiau tikėtina, kad pirmines išvadas per pasimątymą padės pasidaryti tiesiog pasirinkti tam tikro skonio patiekalai.

Sūrus maistas. Paprastai sūrų maistą mėgsta žmonės, kurie nemėgsta išsiskirti, plaukia pasroviui. Dažnai tokie mano, kad ne jie patys lemia savo likimą, gyvenimo įvykius, o išorinės aplinkybės, kiti žmonės. 

Saldus  maistas. Dažnai saldumynų mėgėjai yra hedonistai, kartais gali būti tikri nutrūktgalviai, mėgsta išsiskirti, jaustis ypatingais. 

Aštrus (su daug prieskonių) maistas.  Tokį renkasi perfekcionistai, žmonės, kuriems itin svarbios detalios, jie mėgsta tvarką. Tokiems nepatinka švaistyti laiko, jie taip pat nepakęs, kai kiti švaistytų jų laiką. 

Saldus ir sūrus maistas.  Tokį derinį renkais vienišiai širdyje, kūrybingi asmenys. 

DESERTAI

Ledai

Su šokolado gabaliukais. Tokius renkasi ambicingi, veržlūs, dosnūs žmonės. Jie dera su tais, kurie smaguriauja riešutų ir vanilės arba šokoladiniais su šokolado gabaliukais ledų desertais.

Kavos skonio. Tokie patinka dramatiškiems, flirtą, nuotykius, iššūkius mėgstantiems žmonėms. Jei ką daro, jie viską stengiasi atlikti kuo geriau. Jie dera su braškinių ledų smaguriais.

Riešutiniai. Uždari, jautrūs kitų jausmams, atsidavę, taupūs. Tokie renkasi ledus su riešutais arba riešutinius ledus. Jie dera su mėtinių ledų mėgėjais.

Mėtiniai. Šie patinka ambicingiems, pasitikintiems savimi, kiek skeptiškai į gyvenimą žiūrintiems žmonėms. Jiems svarbi šeima, jie yra sąžiningi, mėgsta planuoti viską į priekį. Geriausiai dera su tokiais pat, mėtinius ledus mėgstančiais partneriais.

Su sausainių gabalėliais. Atkakliai siekia tikslo, kartais net agresyviai, mėgsta dėmesį, lepinimą, gražius daiktus ir gerus dalykus gyvenime. Štai tokie renkasi ledus su sausainių gabaliukais. Jie geriausiai sutaria su tokiais pačiais smaguriais.

Vaniliniai. Tokio deserto neatsisako žmonės, kurie labiau vertina intuiciją, o ne logiką. Jie yra gana emocingi, aukštų tikslų siekiantys asmenys, kurie mėgsta būti labai užsiėmę, bet siekia darbus pabaigti. Jie santykiuose vertina saugumą. Jiems tinka smaguriai, kurie mėgsta ledus su sausainių gabalėliais.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA