REKLAMA

5 elementai: jie veikia mūsų sveikatą ir laimę

REKLAMA

Senovės kinų erdvės ir žmogaus būties joje menas fengšui nėra toks paprastas, kaip bando įteigti parankinių knygų leidėjai.

Dažniausiai skaitytojai pamiršta, kad tokiuose leidiniuose visiems apie viską tėra tik bendros rekomendacijos.

Fengšui meistrai įvertina visą vietovę, jos klimatą, sklypo išdėstymą, gamtos objektus jame ir aplink, taip pat žmones, kurie jame gyvens.

Kas iš tiesų labai svarbu ir daro didelę įtaką pastate gyvenančių asmenų sveikatai ir laimei, yra vakariečiams netikėtas daiktų formų, jų spalvų ir medžiagų, iš kurių jie yra pagaminti, elementas.

Penki elementai arba stichijos

REKLAMA

Išmanydami penkių kinų elementų veikimo principus, fengšui galėsite pritaikyti įvairiose gyvenimo srityse. Taigi apie ką čia kalba? Senovės kinai pasaulį dalijo į penkis energijos tipus, kiekvienam jų suteikdami simbolišką pavadinimą.

Taip atsirado penki – Vanduo, Medis, Ugnis, Žemė ir Metalas – elementai arba stichijos. Šie dar skirstomi į poelemenčius arba savybes (pagal jų spalvą, formą, medžiagą, taip pat – laiką, žmogaus kūno organus, mitybos tipą). Fengšui meistrai vertindavo tam tikrą erdvę ir ji laikyta palankia, jeigu toje aplinkoje visi elementai dera tarpusavyje, ar nėra kurios nors stichijos pertekliaus, kuris suardo pusiausvyrą, harmoniją.

Tokiu atveju, kai pusiausvyra yra pažeista, fengšui žinovai stengiasi ją atstatyti. Vadovaudamiesi šių penkių elementų tarpusavio sąveikos (ar šie priklauso ardomajam, ar kuriamajam ciklui) modeliu, žmonės gali pagerinti atmosferą darbo aplinkoje ar namuose. Harmoningai suderinta erdvė teigiamai veikia ten gyvenančiųjų sveikatą.

Fengšui žinovų teigimu, ir pats žmogus yra sveikas tik tada, jeigu kūne visi elementai yra pusiausvyroje. Priklausomai nuo konkretaus asmens charakterio, kūno savybių, jame gali dominuoti tam tikri elementai. Todėl, tai žinodamas, žmogus gali perteklių išlyginti, jei žino fengšui penkių elementų principus.

Vanduo

Vandens elementas aplinkoje yra tam tikras vandens šaltinis, netoli namų ar per langą matomas vandenynas, jūra, ežeras, upė ar baseinas.

Jis yra beformis, kaip ir pastatas, kuris daugybę kartų buvo pertvarkomas, papildytas priestatais taip, kad nebeaišku, kokią formą jis įgijo. Gyvenantys tokiame name gali pasigirti kūrybiniu įkvėpimu, tačiau dažnai jų gyvenime išryškėja bendras bruožas – visiškas chaosas (aplinkoje, jausmuose ar mintyse).

Vandens elemento žmonės turėtų gyventi prie vandens. Vandens elemento turintieji paprastai pasižymi stambiais kaulais, plačiais klubais, jiems būdingi tamsūs ratilai po akimis.  Paprastai jų išvaizda yra pastebima, jie gali išsiskirti aukšta kakta ar pastebimu, ryškiai išreikštu smakru. 

Vandens elemento spalvos yra juoda ir mėlyna, forma – banguojanti, pasaulio kryptis – Šiaurė, žmogaus organas – inkstai.

Medis

Medžio elementas aplinkoje – medžiai, meno kūriniai ir dirbiniai iš medžio lauke, taip pat mediniai baldai ir daiktai interjere. Augalai, kerojantys namo viduje ir išorėje.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA