REKLAMA

Gyvūnai sapnuose: kokią žinią jie neša?

REKLAMA

Pirmieji Amerikos, Australijos, kitų žemynų ar šalių gyventojai, vadinamieji čiabuviai,  buvo tarsi suaugę su aplinka, gamta ir gyvūnais.

Jie tikėjo, kad iš gyvūnų galima mokytis išminties, perimti jų galias ir gebėjimus.

Tinkamai elgiantis galima sulaukti ir jų apsaugos.

Giminės

Lakotos indėnai gyvūnus vadino giminaičiais, havajiečiai manė, kad šie yra jų sąjungininkai ir saugotojai. Australų aborigenai taip pat laukinės gamtos gyventojus vadino šeimynykščiais, vėliau šeimos pavardei jie pasiimdavo jų teritorijoje gyvenančių gyvūnų vardus. Senovės egiptiečiai apskritai manė, kad keturkojai lakstūnai ar padangių skraidūnai turi dievams būdingų savybių ir ypatingų gebėjimų.

REKLAMA

Galios

Kai žmonės pasirenka gyvūnus kaip savo totemus, tada šie daro įtaką kone visoms žmogiškų būtybių gyvenimo sritims.

Čiabuvių šamanai (žyniai, aiškiaregiai, kerėtojai) tikėjo, kad, pasinėrus į transo būseną, tam tikri gyvūnai yra jų dvasiniai vedliai. Pirmiausia gyvūnas aplankydavo šamaną sapne, žadindavo jo dvasines galias. Šamanui jo pasirinktas gyvūnas suteikdavo galią gydyti ir regėti tai, kas vyksta už šio (regimojo) pasaulio ribų.

Greičiausiai ne vienas žmogus yra sapnavęs kokį gyvūną, bet tai būna geras sapnas. Ne tas, kai nubundi išpiltas baimės prakaito. Kaip tik prabudimas būna šviesus, geras, tarsi pakylėtas. Tarkime, sapnuotojas regi save plaukiojantį turkio žydrumo vandenyje su delfinu, jausmas toks pakylėjantis, kad net išniręs iš sapno jis vis dar šypsosi.

Šamanai sako, kad toks sapnas yra kaip iniciacija, tas sapnų gyvūnas ragina žmogų perimti jo dvasines galias, išmintį, sielos gydymo meną, instinktus. Taip sapnuotojas turi galimybę sustiprėti fiziškai ir dvasiškai.
Kai kurie sapnų aiškintojai gyvūnams suteikia neigiamą prasmę, neva jie atspindi žemiausią, gyvulišką, žmogiškosios esybės lygmenį. Sąmoningas žmogus turėtų pakilti ir vadovautis protu, o ne instinktais. Tačiau nereikėtų nuvertinti iracionalios (ne protu, intelektu) įgyjamos patirties, nes taip žmogus save nuskurdina.

Čia aptarsime vienuolika dažniausiai sapnuose pasirodančių archetipinių gyvūnų totemų. Jei bent kartą susapnavote gerą sapną su vienu iš šių gyvūnų, greičiausiai, jis yra jūsų totemas.

Toteminiai gyvūnai

Lokys

Vietiniams Šiaurės Amerikos gyventojams lokys yra gydomųjų galių turinčios esybės totemas. Lokys gali gydyti kitus, o taip pat geba pats išsigydyti. Šis totemas žmogui suteikia motiniškų, rūpestingų savybių, skatina augti saugiai, kreipiant dėmesį į individualius atskirų būtybių poreikius. Jei sapne bėgate nuo lokio, vengiate dvasinio tobulėjimo ir atsisakote jums žadamų gyduolio galių. Taip pat gali reikšti, kad vengiate ar bijote kitų žmonių rūpinimosi jumis.

Varnas

Kartais varnų būriai būna milžiniški, susiburti į vieną gali apie milijoną paukščių. Vis dėlto varnos labiausiai mėgsta būti poroje ar skraidyti nedideliais būreliais. Tie, kurių totemas yra varnas, pasitiki intuicija, ji būna stipri. Jie aiškiai suvokia tikslą ir atkakliai jo siekia, prisiima atsakomybę tapti vedliais, lyderiais. Smalsi varno natūra skatina domėtis ženklais, juos pastebėti, išaiškinti jų prasmę, pasidalyti atrastomis žiniomis, išmintimi su artimaisiais, bendrakeleiviais. Jei sapne varnas garsiai krankia, vadinasi, jis stengiasi pažadinti jumyse naujų galimybių siekį.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA