REKLAMA

Slapti pagalbininkai, arba angelai žemėje

REKLAMA

Nekalbėsime apie tuos, kurie minimi šventraščiuose, žmonių pasakojimuose ar vaizduojami menininkų kūriniuose.

Čia aptarsime situacijas, kai mums suteikiama galimybė prisiliesti prie angelo be sparnų.

Jis vaikščioja kažkur šalia mūsų, atrodo kaip praeivis gatvėje, nepažįstamas veidas minioje.

Anonimiškas pagalbininkas

Angelo prisilietimą greičiausiai kiekvienas patyrė bent kartą gyvenime. Taip vadinama netikėta svetimo žmogaus pagalba.

REKLAMA

Jis ateina pačiu netikėčiausiu, sunkiausiu metu, atlieka gerą darbą ir dingsta. Kad ir kaip ieškotumėte jo, nerastumėte. Atrodytų, tas žmogus tebuvo tarpininkas, lyg paštininkas, atnešęs gerą žinią ir išnykęs minioje.

Prieš beveik dvidešimt metų amerikiečių televizijoje pradėtas rodyti ir devynis sezonus gyvavęs serialas „Angelo paliesti“. Pagrindinės veikėjos –  angelė vardu Monika ir jos viršininkė Tesa. Jos kartu spręsdavo žmonių, išgyvenančių krizes, patekusių į sudėtingas situacijas, problemas. Šios anoniminės pagalbininkės padėdavo jiems, pasiųsdamos išminties, tikėjimo ir vilties žinią, kuri įkvėpdavo keistis ir ieškoti teisingų sprendimų. 

Įkvepiančios istorijos

Mergina išsiskyrė su vaikinu. Nors šešerius metus ji kentė psichologinį smurtą ir galiausiai ryžosi nutraukti santykius, jautėsi tarsi emocinėje duobėje. Jai reikėjo drąsos priimti tokį sprendimą ir negrįžti pas smurtaujantį draugą, kaip elgdavosi praeityje. Bet dar daugiau – jai teko iškentėti staiga stojusią vienatvę ir atsiraišioti priklausomybės raiščius.

Na ir kas, kad ji jautėsi padariusi teisingą žingsnį, nuo to dabar jai nebuvo lengviau. Mergina nevalingai ieškojo kokio ženklo, patvirtinimo, kad ši tamsa baigsis, kad ateityje jos laukia prašviesėjimas, kad viskas bus gerai.
Ir šios žinios ji sulaukė. Mergina kaip tik kraustėsi iš vieno buto į kitą. Kai ji stovėjo gatvėje tarp sukrautų rakandų, prie jos priėjo moteris ir paprašė paskolinti keletą litų. Ji neatrodė panaši į valkatą ar išgėrėją. Tiesą sakant, moteris buvo dailiai apsirengusi, šukuosena tvarkinga.

Pažvelgusi merginai į akis, ji pasakė: „Jūs išsiskyrėte su vaikinu, bet galiu patikinti, kad yra vyras, kuris netrukus ateis į Jūsų gyvenimą. Jis Jus mylės ir gerbs. Greitai sulauksite paaukštinimo darbe ir Jūsų piniginiai reikalai susitvarkys.“

Prieš nueidama, ši moteris merginai pasakė keletą dalykų, kuriuos galėjo žinoti tik patys artimiausi jai žmonės. Merginą taip sukrėtė ši nepažįstamoji, kuri netrukus perėjo gatvę ir dingo už kampo, kad ji apsipylė ašaromis. Tai, kas jai nutiko, vadinama angelo prisilietimu. Nepažįstamosios žodžiai netruko išsipildyti.

O štai antroji istorija. Keturių asmenų šeimai buvo striukas metas. Mama gulėjo ligoninėje, tėvui darbdaviai vėlavo sumokėti, o namuose jam ir dviems vaikams trūko maisto. Viskas jau buvo šluote iššluota, nors iš kirvio košę virk.

Kaip prisimena dabar suaugęs vaikas, tėvas buvo racionalus ir atsakingas žmogus, bet leidosi sugundomas pardavėjos ir nusipirko loterijos bilietą už du litus. Nors tada tie keli litai šeimai buvo aukso vertės. Lengvabūdiška?

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA