REKLAMA

Iliuzionistai: įvaizdžio kaina

REKLAMA

Tarkime, kas savaitę nusiperkate loterijos bilietą už tris litus. Ir kiekvienąkart laimite didžiausią tą savaitę galimą pinigų sumą. Metų pabaigoje jūsų sąskaita jau bus kaip milijonieriaus.

Įsivaizduokite, kad tai –  ne kokia banko klaida, o solidi suma iš tiesų priklauso jums. Ir dar vienas dalykas, įsivaizduokite, kad kiti žmonės sumoka jums už tai, kad nupirktumėte ir jiems po loterijos bilietą, nes jie mano, kad turite lengvą (stebuklingą, auksinę, deimantinę?) ranką.

Patiklumas sukuria sceną iliuzionistams

Žinote ką? Net nereikia tokio scenarijaus įsivaizduoti, nes tai vyko tikrovėje. Reikia pavyzdžių? Užtenka prisiminti „Snoro“ ar  Ūkio bankų gudručius. Taip pat prieš daugiau nei dešimtmetį triukšmingai, skandalingai ir skausmingai (patikliems žmonėms) pasibaigusi korporacijos „Enron“ griūtis.

Manote, neturite nieko bendro su tokiais verslo gigantais, o, tiksliau, stambaus kalibro sukčiais? Ne tik finansų pasaulio gudruoliai ir jūs, pasinėrę į nepagrįstas iliuzijas, galite susigriauti sau gyvenimą.

REKLAMA

Aukščiau minėta amerikiečių kompanija pirko ir pardavinėjo dujas, investavo į energetiką, elektros gamybą, pardavimą. Bet ką jie darė, kuo jų veikla kvepia manipuliacija? Jie būsimą, planuojamą pelną įrašydavo kaip jau esamą, uždirbtą.

Tarkime, grįžtant prie loterijos bilietų pavyzdžio, suplanuojate, kad metų pabaigoje iš loterijos uždirbsite dešimt milijonų. Tą būsimą, bet dar neturimą sumą, įsirašote sau į skiltį, kur nurodomos jūsų realios pajamos. Kompanija „Enron“ tą ir darė, išsijuosusi „būrė“ apie savo pelnus, kad atrodytų patraukli investuotojams. Jie neturėjo pinigų, bet sukūrė sėkmingos ir klestinčios kompanijos miražą.

Galiausiai melo upės išseko, kompanija žlugo. Prieš trylika metų šis įvykis pavadintas vienu didžiausių bankrotų Amerikoje. Steigėjai ir pagrindiniai akcininkai spėjo laiku parduoti kompanijos akcijas ir išgelbėti savo milijonus, o daugybė žmonių nukentėjo finansiškai, 20 tūkstančių darbuotojų neteko darbo. Tos kompanijos vadovas nuteistas ketvirčiui amžiaus kalėti, steigėjas, už dokumentų falsifikavimą taip pat pripažintas kaltu, mirė už gotų ištiktas širdies smūgio. Kitas aukšto rango šios kompanijos vadovas kalėjime pasikorė.

Ką šios graudžios pasakėlės turi bendro su jumis?

Ne tik kompanijos, bet ir atskiri žmonės, įtikėję minčių galia, susikuria ir stengiasi palaikyti klestinčio, sėkmingo verslininko, valdininko, kūrėjo vaidmenį. Tiesa, kad gyvenimas dabar iš tiesų yra įtemptas ir jame atrasti ir išlaikyti sau vietą sudėtinga.

Todėl dažnas, patirdamas spaudimą atrodyti / būti šaunuoliu, neatsilaiko ir ima manipuliuoti tiesa apie save, savo gebėjimus, finansinę padėtį, kuria sveiko, stipraus, galingo, protingo individo įvaizdį.

Sprogdinkite iliuzijos burbulą, kol galite

O štai čia keletas klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti sau, kad susivoktumėte, ar jau smunkate į pavojingą saviapgaulės liūną, o kartu paskui save traukiate ir artimuosius, ar dar galima sustoti ir pagalvoti.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA