REKLAMA

Geri palinkėjimai

REKLAMA

Amžina jaunystė, amžinas gyvenimas, amžina laimė… Na, gerai, gal taip sekame pasaką be galo dainose, rašytinėse ar sakytinės istorijose, o iš tiesų tenorime šiek tiek pagyventi po šia saule. Kiek to „šiek tiek“ užtenka, kiekvienas sprendžia pats ir užsiprogramuoja? Galbūt. Tačiau nuo seno žinomi tam tikri palinkėjimai, kaip ir dovanojami simboliai, kurie linki ilgaamžiškumo.

Tokių simbolių senosiose kultūrose kaip kinų yra nemažai. Pavyzdžiui, ar kada pagalvotumėte, kad moliūgas, dabar pamėgtas ir ne tik kaip Helovyno dekoracija, bet ir skani rudens gėrybė, Kinijoje laikomas ilgaamžiškumo simboliu? O  jis gana dažnai naudojamas kinų fengšui, erdvės meno, meistrų.

„Nugyventi ilgą, sveiką, turtingą gyvenimą“, – to dažnai linkime per svarbias mums artimų ir mylimų žmonių šventes. Kitąkart galėsite prie šių palinkėjimų dar pridėti palankų simbolį, kuris tarsi atspaudas sutvirtins jūsų palinkėjimą.

Kinų ilgaamžiškumo simboliai

Bambukas. Ilgaamžiškumo simboliu šis medis tapo dėl jo lankstumo, patvarumo, stiprybės ir atsparumo. Bambukas sugeba išgyventi nepalakiausioje dirvoje ir atlaikyti įvairiausias oro sąlygas,  gamtos stichijas. Be to, jis žaliuoja visus metus. Paprastai, kai kalbama apie ilgo ir laimingo gyvenimo receptus, bambukas tampa pavyzdžiu, nes jis yra tvirtas, bet moka lenktis. Taip ir žmogus, kuris moka keistis, prisitaikyti prie aplinkybių, niekas jo gyvenime lengvai nepalauš. Fengšui meistrai rekomenduoja pastatyti bambuką priešais namų duris, taip garantuosite ilgą gyvenimą ir gerovę visiems, gyvenantiems tame būste.

REKLAMA

Cikada. Senovės Kinijoje turtingos šeimos mirusiems į burną įdėdavo iš nefrito išskaptuotą cikadą. Manyta, kad šis vabzdys, persikėlus į mirusiųjų karalystę, garantuos laimingą pomirtinį gyvenimą. Laikyta, kad Cikada yra amžinos jaunystės ir laimės simbolis. Taip yra todėl, kad cikados yra bene ilgiausiai gyvenantys vabzdžiai, štai kodėl pastabūs kinai jas pavertė ilgaamžiškumo simboliu.

Gervė. Kinų mituose yra keturių spalvų – baltos, geltonos, mėlynos ir juodos – gervės. Juodoji gyvena ilgiausiai apie 600 metų. Kai gervė vaizduojama tarp debesų, ji simbolizuoja ilgaamžiškumą, išmintį ir aukštą kilmę. Jeigu gervė atvaizduota tarp pušų, ji reiškia ryžtą, galią ir turtą. O štai dvi gervės paveikslėlyje – pats tikrų tikriausias ir stipriausias ilgo gyvenimo palinkėjimas.

Elnias. Ištvermingas gyvūnas kinams taip pat yra vienas iš ilgo ir gyvybingo buvimo žemėje simbolių. Žodis „lu“ tam tikru kinų dialektu reiškia ne tik elnią, bet ir pajamas. Taigi elnio atvaizdas, jei tokį dovanosite žmogui, yra ilgo ir turtingo gyvenimo linkėjimas. Jeigu paveikslėlyje elnias vaizduojamas su svarbiais imperatoriškojo dvaro asmenimis, reiškia šlovės, išgarsėjimo ir sėkmingos karjeros palinkėjimą.

Moliūgas. Ypač pailgos formos moliūgas Kinijoje laikomas ilgaamžiškumo ir sėkmės simboliu. Anksčiau manyta, kad moliūgų žieduose yra stebuklingo nektaro, kuriuo minta budistų dievybės. Kinų ilgaamžiškumo dievas Sau taip pat gardžiuojasi moliūgu, kuriame, manyta, yra ilgaamžiškumo eliksyro. Atvaizdai su moliūgais kinų namuose, tikima, atbaido blogas dvasias, nukreipia kenksmingą energiją ir taip garantuoja ilgą ir sveiką gyvenimą.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA