REKLAMA

Kaip iš(si)rinkti laimingą vardą?

REKLAMA

Geras vardas yra lyg geros kelionės palinkėjimas. Taigi, ką palinkėjo jums tėvai?

Nemažai vaikų, kuriems nepatinka duotas vardas arba susižavi kokiu nors vyresniu žmogumi, ima ir susigalvoja sau kitą. Šiuo jį vadina draugai, o gal težino vienas, pats tikriausias, draugas.

Beje, pravardė, astrologų ir numerologų požiūriu, irgi yra vardas, kuris veikia žmogų. Ypač, jei pravarde jį šaukia dažniau nei tikruoju vardu.

Kai kurie suaugusieji, ne žaisdami kaip vaikystėje, o sąmoningai ir oficialiai, pasikeičia vardą. Naujasis, jų manymu, jiems labiau tinka, todėl yra laimingesnis, sėkmingesnis. 

Ar tikrai?

REKLAMA

Iš tiesų turime teisę daryti tai, ką norime, kol nepažeidžiame įstatymų ir nekeliame grėsmės aplinkiniams. Tačiau indų numerologai ir astrologai turi savitą nuomonę dėl tėvų duoto vardo keitimo. Remiantis jų tikėjimu, kad žmogus gyvena ne vieną gyvenimą, vaikas iš kitų gyvenimų į šį atsineša vardą, kurį dažniausiai jam tėvai paskiria intuityviai.

Vis dėlto šie Indijoje tai daro labai atsakingai, konsultuojasi su astrologais ir numerologais, nes tiki, kad žmogui vardas gali apsunkinti gyvenimą, trikdyti atrasti tikrąjį kelią, klaidinti arba padėti sutikti žmones, kurie padėtų įgyvendinti jiems skirtus tikslus.

Jei įdomu, galite peržvelgti pagrindines taisykles, kurių laikomasi renkant vardą.

Vengiama skaitmenų 4 ir 8

Sudėjus vardo, o paskui – vardo ir pavardės raides, ir gavus skaitmenis ketvertą ar aštuonetą, reikėtų ieškoti kitos vardo formos ar net parinkti visiškai kitą. (Lentelę, kurioje surašytos raidės ir jų atitikmenys, rasite ČIA.). Kodėl?

Kalbant astrologiniais terminais, 4 simbolizuoja Rahu (vienas iš karminių taškų, kylantis Mėnulio mazgas), o 8 – Saturną. Tokius skaitmenis turintieji gyvenime turės nemažai pakovoti, iškentėti.

Vardo reikšmė

Jei įmanoma, tėvai turėtų pasidomėti pasirinkto vardo reikšme. Dabar yra vardynų internete, todėl nebūtina pirkti žinyną, kad išsiaiškintumėte apie visus vardus viską. Jei jums tinka ir patinka vardo reikšmė, jei jaučiate savo vaiką ir manote, kad šis jam tiks, viskas gerai.

Problema kyla, jei tėvai ima knygų, filmų, komiksų, interneto herojų vardus arba žmonių, kurie jiems patinka, kuriais žavisi. Vertėtų pamąstyti, ar tikrai norite vaikams palinkėti tapti panašiais į tuos, pagal kuriuos vadinate.

Blogiausia, kai artimųjų kovoje už vardą laimi tiesiog kažkada kažkur išgirstas, patinka jo skambesys, bet supratimo neturite, ką jis reiškia. Na, jei nesvarbu, ką palinkite savo vaikui, tada tiks ir toks variantas.

Upių ir kalnų vardai žmonėms

Pagal arijų genčių šventraštį vedas, upės surenka žmonių nuodėmes, netyrumą, todėl indai pataria vengti duoti upės vardus atžaloms. Bet Nemunas skamba išdidžiai, ar ne? Taigi visada yra išimčių, ypač tada, kai kalbama apie skirtingas tautas, patirtis, kultūrą. Kalnai simbolizuoja nepajudinamumą, bet ir tvirtumą. Vis dėlto, kalno vardą gavęs žmogus, indų manymu, būna pernelyg susirūpinęs materija, nejudrus, nekintantis.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA