REKLAMA

Santykių sprogdikliai

REKLAMA

Šito netoleruosiu. Su tokiu žmogumi negalėčiau gyventi. Rūkantis partneris? O ne! Ištikimybė – man pati svarbiausia savybė, su neištikimu man ne pakeliui…

Kiek tokių minčių girdėjote iš draugų ar artimųjų, o kokį santykiuose netoleruotinų savybių sąrašą patys sudarytumėte iš to, ką jau esate pasakę?

Kalbantis labai paprasta teoriškai išvedžioti, bet, kai reikia tai įgyvendinti praktiškai, ne taip ir lengva, ar ne? Juk kalbame apie žmones iš kūno ir kraujo, iš jausmų ir jutimų. Tobulų nėra, jei ir būtų, kas norėtų šalia tokio ar tokios amžinai jaustis netobulu? Kaip įprasta, tos savybės, kurios labiausiai mus sužavi santykių aušroje, dėl kurių įsimylime partnerį iki ausų, būnant kartu gali labiausiai erzinti, tapti pykčių priežastimi.

Kuo daugiau gyvename ir patiriame, kuo daugiau sužinome apie save ir kitus, tampa akivaizdu, kad kai kurie dalykai trukdo siekti asmeninės laimės. Šiuo aspektu buvę partneriai ir ankstesni santykiai gali padėti nekartoti klaidų ir siekti darnesnio ryšio.

Apmąstę, kokios savybės, koks elgesys jums nepriimtini, galbūt antrąkart neužlipsite ant to paties grėblio, nemėginsite kurti santykių su tokiu partneriu. Sutaupysite laiko, nervų ir pasaugosite savo ir kitų žmonių jausmus, jei nebandysite jų keisti. Lyg tai būtų įmanoma.

REKLAMA

Keičiami ir nepajudami dalykai

Kai vertinate savo Poną Šaunųjį ar Tą Vienintelę, atkreipkite dėmesį, kokios jo ar jos savybės jums nepatinka. Ar tai yra išorinės, paveldėtos, sunkiai ar visai nepakeičiamos, ar susijusios su individualiais žmogaus bruožais? Tarkime, nerūkote ir nenorite rūkančio partnerio, todėl nusprendžiate atsisakyti eiti į pasimatymą arba po kelių susitikimų dingstate ir nieko nepaaiškinate. Tokio įpročio atsisakyti sunku, bet negali žinoti, galbūt tam žmogui taip patinkate, kad jis ketintų atsisakyti. Tačiau nieko nepaaiškindami ir iškart žvelgdami į netoleruojamų savybių sąrašą eliminuojate galbūt jums tobulai tinkantį partnerį.

Labai dažnai kandidatus į gyvenimo vyrus ar moteris „rūšiuojame“ nesąmoningai. Pavyzdžiui, žmogaus išvaizda jau įjungia tam tikrą daviklį mūsų galvose. Galime to niekada nesakyti, bet pasirenkame būtent tokios figūros moterį, būtent su tokiais ilgais, o ne trumpais plaukais, ar tokio sudėjimo vyrą, nes jie mums atrodo patrauklūs. Kai ką savo fizinėje išvaizdoje galime keisti, bet tikrai maža smulkutė moteris nevirs aukštaūge smėlio laikrodžio figūra besipuikuojančia moterimi.

Tam tikros gyvenimo sąlygos ir situacijos, sveikatos būklė gali gerokai koreguoti mylimo žmogaus išvaizdą – jis ar ji ims senti, lieknėti, priaugti svorio, nuplikti, nusikirpti plaukus, gauti rimtų traumų, apribojančių jų judėjimą… Žodžiu, fizinė realybė, o mes esame jos dalis, nuolatos kinta. Todėl apgalvodami, kokio partnerio norėtumėte, svajokite, bet likite realistai.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA