REKLAMA

Paslėpta simbolinė horoskopo gyvūnų reikšmė

REKLAMA

Nuo senų laikų mūsų protėviai siekė aukštesnių ir stipresnių, jų manymu, būtybių prielankumo – dievų, netgi gyvūnų, kuriems irgi priskirdavo ypatingų galių. Tikėta, kad šios būtybės turi įtakos žmogaus likimui, todėl šis visaip stengėsi joms prisigerinti – melsdamasis, aukodamas. Įvairūs ritualai ir simboliai padėdavo žmogui išgyventi, sulaukti gerųjų jėgų pagalbos ir sumažinti ar panaikinti blogųjų poveikį.

Senųjų bendruomenių, genčių gynėjais ir globėjais tapdavo gyvūnai. Jie vadinti totemais. Tarkime, tigrą, buivolą ar arklį garbinantys gentainiai tikėdavo, kad gali perimti globėjo savybes – valdingumą, stiprybę ar greitį. Šie gyvūnai naudoti kaip amuletai – prie kūno nešiojami daiktai, papuošalai su jų atvaizdu ar kūno dalimi (ragu, iltimi, nagu).

Šiuolaikiniai žmonės greičiausiai nebesimeldžia gyvūnams, bet dažnas sąmoningai ar nesąmoningai pasirenka ir turi mėgstamą. Kai kurie namus puošia jų atvaizdais ar neša kažkam dovanų. Taip netyčiomis nežinodami sau ar kitiems palinkime šių gyvūnų gerųjų savybių ar galių.

Čia aptarsime Zodiako dvyliktuke esančių gyvūnų simboliką.

Avinas
Žinomas daugelyje senųjų kultūrų, kur laikytas ryžto, veiksmo, iniciatyvumo ir lyderystės simboliu. Pasidomėję mitologija, sužinome, kad avinas sietas su daugybe dievybių. Viena jų – keltų dievas Cernunas (raguotasis). Kai kur šis vaizduojamas sėdintis su avino galva ir gyvate pašonėje. Tai laikyta atsinaujinimo ir jėgos simboliu.

REKLAMA

Senovės Egipto Saulės dievas Amonas Ra pasisavino nemažai kitų dievų savybių, kartais įgydavo Khnumo, dievų, žmonių ir visa ko kūrėjo, atvaizdą – žmogaus su avino galva. Skandinavų ir germanų perkūno, audros, derlingumo dievas Toras į vežimaitį kinkydavosi avinus.

Tauras / Jautis

Šiam gyvūnui priskiriamos simbolinės reikšmės yra šios: pastovumas, vaisingumas, stiprybė, ištvermė, patikimumas, naudingumas, ryžtas. 

Jautis / karvė garbintas daugelyje senųjų kultūrų dėl jėgos, vaisingumo ir sąsajų su karališkumu. Šis gyvūnas šventu laikytas Mesopotamijoje, Graikijoje, Romos imperijoje ir Egipte. Dažnai jaučiai būdavo skiriami pačioms aukščiausioms, vertingiausioms aukoms.

Keltams jautis buvo fizinės stiprybės ir jėgos, taip pat valios ir užsispyrimo, dėl vislumo dar laikytas ir vaisingumo, gyvybės tęstinumo simboliu. Druidai jautį siejo su saulės, o karvę – su žemės energijomis. Jautis senosiose kultūrose taip pat simbolizavo prabangą ir turtą. Senais laikais juk turtas buvo matuojamas galvijų skaičiumi. Ant lovų atramų išraižyti ar patalo užklotų išausti jaučiai reiškė seksualinę jėgą ir ištvermę.

Prisiminkime Niujorko finansų centro Volstrito viduryje stovinčią jaučio skulptūrą. Ką tai reiškia? Šiuolaikiniame pasaulyje jautis / tauras yra kylančių akcijų biržoje  (smunkančių – lokys, nes puldamas smūgiuoja iš apačios, o jautis kelia galvą ir ragus į viršų) simbolis, vėlgi pranašaujantis finansinę sėkmę ir turtus. Jis taip pat simbolizuoja rimtą, patikimą investiciją.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA