REKLAMA

Jūsų asmeninis kelias į sėkmę

REKLAMA

Visi nori, kad jiems pasisektų, kad ir ko imtųsi gyvenime. Tačiau kiekvienam mūsų žodis „sėkmė“ reiškia visiškai skirtingus dalykus. Bendrai paėmus, sėkmė yra, kai galime realizuoti savo talentus ir gebėjimus, sulaukti pripažinimo ir atpildo.

Mums dažnai sako, kad sėkmės sulauksime, tik reikia daug dirbti. Jei tai būtų tiesa, patys darbščiausi žmonės būtų turtingiausi, bet taip nėra.

Sėkmė – ne ėjimas tiesiai numatyta kryptimi iki pergalingo finalo. Jos neišmokys vadovėliai ar gudrūs gyvenimo mokytojai.

Štai keletas vertingų punktų, kurie bent jau gali padėti jums patiems atrasti savo, o ne kitų nurodytą kryptį į vaisingą minčių, ketinimų ir veiksmų įgyvendinimą.

Apsibrėžkite, kas jums yra sėkmė.

REKLAMA

Ar sėkmės apibrėžimą jums į galvą įkalė tėvai, mokytojai, dėstytojai ar viršininkai? O gal perėmėte draugų požiūrį arba prisiskaitėte žurnaluose, prisižiūrėjote sėkmingų žmonių istorijų televizijoje ar internete? JŪSŲ sėkmė yra ta, kuri atskleidžia jūsų unikalumą, slapčiausius ketinimus ir leidžia patirti pasitenkinimą.

Daugumos visuomenės narių apibrėžimus atitinkantys, tai yra „statistiškai“ sėkmingi žmonės nebūtinai yra laimingi. Daug įžymybių ir turtuolių miršta perdozavę alkoholio, narkotikų ar nusižudo.

Kai nusibrėšite sau tikslus, apmąstykite, ar tikrai jausitės laimingi, kai galėsite save išreikšti, kai save realizuosite? Jei ne, keiskite tikslus. Turite teisę būti sėkmingi ir laimingi, net jei neatitinkate visuotinai priimtų sėkmės apibrėžimų. Svarbu, kaip patys jaučiatės.

Visada prašykite paaiškinti.

Daug žmonių bijo perklausti, jei ko neišgirdo ar nesuprato. Saugiau palinkčioti galva. Gal taip bijote apsikvailinti prieš kitus ar tiesiog esate neatidūs klausytojai ir nė nesistengiate įsigilinti, kas sakoma, nes tai nesvarbu? Kaip galite žinoti, svarbu tai ar ne, jei net nesiklausote ar nemėginate suprasti?

Verčiau klauskite ir sužinokite, ko nežinote. Neapsimetinėkite, nes tada susikirskite, paslysite rimtose ir svarbiose situacijose. Maži nesusipratimai, neaiškumai palaipsniui gali didėti ir kelti įtampą, atimti bendravimo džiaugsmą. Taigi dabar, kai tai žinote, pradėkite keistis, užduokite klausimus, aiškinkitės, tikslinkitės, ką žmonės jums nori pasakyti. Aišku, pirmiausia reikės išmokti klausytis.

Nepulkite į neviltį, kai nepasiseka.

Nesėkmė yra sėkmės antonimas. Todėl iškart jai priskiriama neigiama reikšmė. Be reikalo. Ji išmoko daug naudingų dalykų, sustiprina, paruošia sėkmei, padaro jos vertu. Nė vienas sėkmingas žmogus nepasiekė tikslų, neklupdamas, nesusikirsdamas ir nepralaimėdamas. Istorija rodo, kad žmonės pasimoko daugiau iš pralaimėjimų nei pergalių.

Kai nusistatote sau kryptį į viršų, būkite pasirengę kristi. Su laiku sugebėsite tai daryti nesusižeisdami, vikriai sureaguodami ir išvengdami traumų ir nuostolių. Nesėkmė nereiškia, kad esate nevykėlis, ji tik parodo, kad ši jūsų pastanga nepavyko. Tiesą sakant, nėra tokio dalyko kaip nesėkmė, jei ji šitiek daug mums duoda (ne atima!).

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA