REKLAMA

​Amuletai: ar tikrai jie mus saugo ir neša laimę?

REKLAMA

Ar XXI amžiuje, kai esame šitokie modernūs, šitokie šiuolaikiški, vis dar kliaujamės tokiomis „atgyvenomis“ kaip amuletai ir talismanai?

TAIP

Žinoma, reikia įrodymų? Juos rasime visur, jei žinosime, kur ieškoti. Tarkime, kad ir Asklepijaus lazdą. Ją visi esame regėję, nes bent kartą gyvenime pabuvojome poliklinikoje, ligoninėje ar vaistinėje. Seniai seniai šį magišką simbolį pasisavino medikai ir vaistininkai. mediku

Asklepijas (lot. Eskulapas) graikų mitologijoje yra medicinos ir gydymo dievas. Jis vaizduojamas su lazda, kurią apsivijusi gyvatė. Ši yra ne tik mistiškojo prado, bet ir gydymo meno simbolis. Pati lazda taip pat turėjo mistinių galių, ji simbolizavo ryšį tarp žemės ir dangaus.

Medikai dažnai turi reaguoti greitai ir priimti sprendimą, kuris pacientui yra gyvybės arba mirties klausimas. Pamatę, ant gydytojo chalato Asklepijaus lazdą, kuri naudojama stilizuotai, galime nusiraminti, nes mūsų sveikata ir gyvybė yra patikimose rankose. Šis žmogus, tikimės, išmano savo profesijos subtilybes.

REKLAMA

Dar viena visuomenės grupė, kuri nuo seno kliaujasi amuletais ir talismanais ir tiki jų poveikiu, yra sportininkai. Vieni nesiskuta prieš svarbias varžybas, kiti pirma aunasi kairį batą, paskui dešinį, treti prieš lemtingą startą vilki jiems sėkmę nešiančius marškinėlius ar išsitatuiruoja jiems prasmingą simbolį.

Nors, atrodo, mūsų gyvenimas taip nutolęs nuo viduramžių, jau tikrai nuo Akmens amžiaus laikmečio žmonių, turime tas pačias baimes, kaip ir mūsų protėviai, tik labiau jas slepiame, kad nebūtume išjuokti.

Žinome, kad dievai mūsų nebaudžia nei audromis, nei sausromis ar žemės drebėjimais, vis dėlto nuolatos besikeičiančiame ir neramiame pasaulyje norime tikėti, kad kažkas mus saugo, padeda ar linki mums gero. Jeigu tuo tikime, tada ne tik užkeikimai veikia, mūsų pasirinkti ar dovanoti
amuletai ir talismanai – taip pat.

NE

Galime ištarti ne, nes jokiais moksliniais tyrimais neįrodysime tikėjimo galios, nors meditacijos poveikį mūsų smegenims ir savijautai jau galima įrodyti.

Pirmiausia reikėtų išskirti, kam apskritai naudojami mūsų minimi dalykai. Paprastai talismanas, skirtas laimei pritraukti. Amuletui tokios galios taip pat priskiriamos, kaip ir kitos – nuo gyvybinių jėgų
stiprinimo iki meilės reikalų. Tačiau jo poveikis labiau pasyvus, todėl stipriau veikia kaip saugotojas nuo blogos energijos. Talismanas gali prarasti prasmę, taigi ir poveikį, kai atneša jo savininkui tai, ko jis geidė. Amuletas veikia visada.

Priešistoriniais laikais mūsų protėviai, sugebėję nukauti žvėris, save puošdavo jų nagais, ragais ir dantimis. Jie tikėjo, kad taip perims gyvūnų gyvybinę energiją, galias ir jiems būdingas savybes. Indėnų
gydomieji maišeliai, Fatimos ranka ar kinų monetos su keturkampe skyle viduryje ir hieroglifais irgi yra įrodymas, kad įvairiais laikais ir skirtingų tikėjimų žmonės siekė save ir savo turtą saugoti amuletais ir talismanais. Jie yra simboliai, kuriuos puikiai supranta mūsų pasąmonė.

Amuletų ir talismanų galia veikia ne fiziniame, materialiame, o dvasiniame lygmenyje. Amuletai, priešingai nei talismanai, dažniausiai nešiojami prie kūno, štai kodėl tikima, kad jų poveikis dėl to yra
žymiai stipresnis. Žinojimas, kad esi saugomas, globojamas, teigiamai veikia mūsų pasąmonę, taip pat harmonizuoja mūsų psichiką ir kūną.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA