REKLAMA

Persų Zodiakas ir dvylika jo ženklų

REKLAMA

Rytų ir Vakarų Zodiako skirstymas į ženklus pagal metus, mėnesį ir dieną. Sužinokite čia!

Pavasario lygiadienis stos kovo 21-ją, o Irane tądien prasidės persų Naujieji arba Nowruz. Su saulės įėjimu į Avino ženklą ima budintis gamta, ateina tikrasis pavasaris.

Šia ypatinga proga supažindiname su persų (kitaip dar vadinamu arijų, zoroastriečių arba iraniečių) horoskopu, jų dvylika ženklų ir atitikmenimis Vakarų Zodiake.

VARAK (AVINAS)

REKLAMA

Varak / Warrag / Farvardin. Šiam ženklui priskiriami skirtingi vardai. Jį valdo dievas Farvardinas. Persai tikėjo jį esant visų mirtingųjų ir jų dvasinio sąmoningumo globėju.

Su šio pirmojo Zodiako pradžia stoja ir persų Naujieji metai. Varak turi daug panašumų su vakarietišku Avino ženklu, jis irgi yra drąsus, ryžtingas, entuziastingas, mėgsta naujoves, be baimės žengia į neištirtas teritorijas, jam būdingas ir agresyvumas.

Varak pasitiki savimi, savo gebėjimais, mėgsta iššūkius ir noriai juos priima, moka džiaugtis ir žavėti aplinkinius. Šiam ženklui reikėtų stebėti savo impulsyvų būdą: apėmus stipriems jausmams, neužsipulti ir neįžeidinėti aplinkinių žmonių.

TORA (TAURAS)

Tora / Gav ženklo atstovai gimsta globojami Asha Vahishta, vienos iš šešių dangiškųjų būtybių, padedančių Aukčiausiajam valdyti materialų pasaulį. Šis dievas simbolizuoja tyrumą ir teisingumą.

Tora atstovai kaip ir vakariečių Taurai garsėja ryžtingumu, tiesumu, užsispyrimu, kantrybe ir atkaklumu. Dėl malonaus būdų jie mėgstami aplinkinių.

Godumas, pavydas ir savininkiškumas yra didžiausi Tora trūkumai. Tai nereiškia, kad šios savybės jums būdingos, bet turėtumėte atidžiai save stebėti ir šioms ydoms nepasiduoti.

DOPATKAR (DVYNIAI)

Dopatkar / Do-pahikar / Khordad ženklą valdo Haurvatat. Jis yra žinių dievas, atbaidantis piktas dvasias, kuriantis šiame pasaulyje grožį. Šis saugo svarbiausią elementą žemėje – vandenį, yra atsakingas už mirtingųjų sveikatą ir gerą savijautą.

Trečiojo persų Zodiako Dopatkar atstovai pasižymi būdo dvilypumu, patys dažnai gali skleisti labai skirtingas, netgi viena kitai prieštaraujančias idėjas. Kaip ir vakariečių Dvyniai jie pasižymi gyvybingumu, judrumu, didele fantazija, gebėjimu bendrauti su labai skirtingais žmonėmis.

Paprastai gimusieji po Dopatkar ženklu nemėgsta fizinio ar sunkaus darbo, kuriam reikia skirti daug valandų, jį atlikti kruopščiai ir atsakingai. Jiems mieliau mėgautis gyvenimo malonumais ir aplinkinių dėmesiu. Šio ženklo atstovai karts nuo karto gali kentėti nuo negebėjimo apsispręsti, nervingumo ar nervinio išsekimo.

KALAKANG (VĖŽYS)

Ketvirtąjį ženklą, vadinamą skirtingais Kalakang / Karzang / Tir vardais, valdo Tishtrya. Jis yra persų lietaus ir vaisingumo dievas.

Asmenys, gimęs po Kalakang ženklu, kaip ir vakariečių Vėžio Zodiako atstovai, pasižymi išradingumu ir intuicija. Jiems prisikiriamas švelnus būdas, siekis rūpintis aplinkiniais ir įžvalgumas.

Kalakang atstovų stiprybė – jautrumas ir gailestingumas. Žinoma, šios savybės gali tapti ir silpnybėmis, jeigu leisis kitų išnaudojami. Nuotaikų permainingumas, niūrumas ir polinkis į depresiją yra šešėlinė šio Zodiako pusė.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA