REKLAMA

Kaip mūsų mintys pritraukia ligas

REKLAMA

Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Širdies ligos dažniausiai kyla dėl meilės trūkumo ir nesaugumo jausmo, taip pat dėl emocinio uždarumo. Žmogus, netikintis meilės galimybe arba draudžiantis sau pamilti kitus, neišvengiamai susidurs su kraujagyslių ligomis. Savo tikrų jausmų priėmimas, savo širdies balso klausymas palengvina širdies ligų eigą.

Artritas pažeidžia žmones, kurie nesugeba pasakyti „ne“ ir kaltina kitus, kad šie juos išnaudoja.

Hipertonija atsiranda dėl ambicingo noro prisiimti sau užduotis, kurioms žmogus nėra pajėgus, dėl darbo be poilsio, poreikio įtikti kitiems, pateisinti kitų lūkesčius, būti reikšmingam ir gerbiamam, užgniaužiant savo asmeninius jausmus ir poreikius.

Inkstų problemas sukelia pasmerkimas, nusivylimas, gyvenimo nesėkmės, polinkis kritikuoti. Tokiems žmonėms nuolat atrodo, kad juos apgaudinėja ir smerkia. Šie jausmai ir emocijos nulemia nesveikus cheminius procesus organizme. Sutrinka imuninė sistema. Persišaldymai būna kūno signalas: „Sustok, atsikvėpk. Per daug stengiesi suspėti!“

REKLAMA

Astma, plaučių ligos būna sukeltos nesugebėjimo (arba nenoro) gyventi savarankiškai.

Skrandžio ligos, vidurių užkietėjimas būna išgyvenimų dėl praeities klaidų, nesugebėjimo prisiimti atsakomybės už dabartį pasekmė. Skrandis jautriai reaguoja į mūsų problemas, baimes, neapykantą, agresyvumą ir pavydą. Bandymas nuslopinti šiuos jausmus, ignoruoti ir pamiršti. nenoras jų pripažinti vietoj įprasminimo, suvokimo ir išeities ieškojimo gali tapti įvairių skrandžio susirgimų priežastimi. Ilgalaikis susierzinimas, nervinimasis, stresas sukelia gastritą.

Vidurių užkietėjimas byloja apie susikaupusių jausmų, iliuzijų ir išgyvenimų, kurių žmogus nesugeba ar nenori pamiršti, perteklių.

Rėmuo nusako žmogaus agresyvumą.

Regėjimo problemos – tai nenoras matyti tikrovės, priimti pasaulio tokio, koks jis yra. Analogiškos būna klausos problemos. Klausos nusilpimas, kurtumas prasideda tada, kai žmogus stengiasi ignoruoti informaciją, kurią gauna per pokalbius.

Infekcinės ligos prasideda nuo susierzinimo, pykčio apmaudo. Bet kokia infekcija byloja apie neišspręstą vidinį konfliktą. Silpnas organizmo atsparumas būna susijęs su dvasinės pusiausvyros sutrikimu.

Nutukimas – tendencijos gintis nuo ko nors pasireiškimas. Vidinės tuštumos jausmas dažnai pažadina apetitą. Maisto rijimo procesas daugumai žmonių sukelia „įsigijimo jausmą“. Tačiau dvasinės tuštumos juk negalima užpildyti maistu.

Dantų problemas sukelia neryžtingumas, nesugebėjimas savarankiškai priimti sprendimų. Toks žmogus baiminasi dėl savo sprendimų pasekmių. Kariesas atima iš dantų tvirtybę. Tokiu būdu žmogaus imuninė sistema reaguoja į vidinį nestabilumą, netikėjimą, kad pavyks pasiekti tikslo.

Nugaros problemos gali būti jaudinimosi dėl palaikymo, pritarimo stokos, vidinės įtampos, per didelio reiklumo sau pasekmė.

Nemiga – bėgimas nuo gyvenimo, nenoras pripažinti jo šešėlinės pusės. Reikia surasti tikrąją nerimo priežastį, išmokti įvertinti kiekvieną prabėgusią dieną, sugrįžti [prie normalaus ritmo, leisti sau vakare nugrimzti į miegą . Ir ši problema bus išspręsta.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA