REKLAMA

Kokius organizmo pokyčius išduoda patamsėjęs sidabras?

REKLAMA

Sidabrinius papuošalus mėgsta ir moterys, ir vyrai. Šis metalas turi savybę patamsėti, todėl kai kurie prietaringi žmonės sieja spalvos pasikeitimą su reakcija į organizmo sveikatos būklę. Ar verta dėl to jaudintis ir apskritai kreipti dėmesį?

Pajuodę papuošalai ir žmogaus sveikata

Nors mokslas oficialiai to dar nepatvirtino, atliktų tyrimų rezultatais, žmonės vis dažniau sieja sidabro patamsėjimą su sveikatos problemomis. Manoma, kad nenustatyti susirgimai, kurių žmogus dar nejaučia, verčia pajuoduoti sidabrinius žiedus ir grandinėles su pakabukais.

Kai kurie žmonės, pastebėję, kad patamsėjo jų sidabriniai papuošalai, sunerimsta ir pradeda ieškoti ligų, kreipiasi į gydytojus. Sakoma, kai pajuosta papuošalai, kuriuos moterys nešioja ant pirštų ar riešo, ji turi problemų su sąnariais ar kraujo apytaka. Jei pakinta kaklo papuošalo spalva, reikia atkreipti dėmesį į širdį ir kraujagyslių sistemą.

Taip pat vyrauja nuomonė, kad sidabro papuošalų patamsėjimas gali būti susijęs su kepenų arba inkstų sutrikimais, nes šie organai aktyviau išskiria azotą, kuris veikia metalo spalvą.

REKLAMA

Sidabro patamsėjimas taip pat siejamas su stipriu stresu, emociniais išgyvenimais, per dideliu psichiniu krūviu. Nuolat nervinę įtampą patiriantis žmogus vieną dieną gali pastebėti pakitusią papuošalų spalvą.

Prakeiksmas, užkalbėjimai, magija

Kiti prietarai apie sidabrinius papuošalus sieja jų spalvos pasikeitimą su magiškais, ezoteriniais dalykais. Manoma, kad sidabras gali pajuoduoti dėl užkalbėjimo ar burtų. Geromis „sielą valančiomis“ savybėmis pasižymintis taurusis metalas perspėja šeimininką apie negerus dalykus, pasiųstus jam bloga linkinčio asmens. Prietaringi žmonės tokiais atvejais skuba pas būrėją, kad išvaduotų juos nuo „apsėdusio“ blogio.

Kitos spalvos pasikeitimo priežastys

Medikai ir mokslininkai siūlo paprastesnę sidabrinių papuošalų patamsėjimo hipotezę. Anot jų, priežastis gali būti tik sustiprėjęs žmogaus prakaitavimas per karščius arba didelių fizinių krūvių metu. Iš žmogaus liaukų išsiskiriantis prakaitas reaguoja su sidabru ir veikia jo spalvą.

Chemikai aiškina sidabro patamsėjimą jo reakcija į junginius, kurių žmogus nepastebi ir nejaučia – į per odos poras išsiskiriančias žmogaus vartojamų vaistų dalelytes, kosmetikos priemones. Šiuo atveju sidabras tamsėja reaguodamas su siera ar kai kuriais kitais cheminiais elementais.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA