REKLAMA

Angelai mūsų gyvenime

REKLAMA

Vokiečių ekspertai, atlikę apklausas ir įvertinę rezultatus, padarė išvadą: vis daugiau žmonių tiki, kad juos saugo jų Angelas sargas. Ką tai reiškia?  Ar kad gyvenimas be  dangiškojo palaikymo pasidarė beveik nepakeliamas? Ar trokštama, kad  sparnuoti pranašai pašviesintų mums niūrią kasdienybę? Ar kad  kiekvienam iš mūsų kartais taip reikia stebuklo?

Iš pradžių visi angelai buvo vyrai. Jie avėjo antikinius sandalus, vilkėjo baltas tunikas ir apsiaustus. Šie vyrai Išdidžiai atrodė antikos ir ankstyvosios krikščionybės laikų meno kūriniuose. Labai žemiški, labai orūs, su svarstyklėmis, skeptru, ietimi ar kalaviju rankoje. Atitinkama buvo jų užduotis: jie turėjo padėti dievams – vėliau vieninteliam Dievui –  valdyti visatą ir žmonių pasaulį. Ir kartais pabūti savo valdovo ruporu, nes jis ne visada ketindavo paskelbti malonius dalykus .

Dievų pasiuntinys Hermis nešiojo prie sandalų pritaisytus sparnus, kad galėtų greičiau perduoti žmonėms dievų tarybos sprendimus. Krikščioniški dangaus pasiuntiniai tik IV amžiaus pabaigoje gavo sparnus.  Ir patys angelai vis gražėjo. Jų veidai įgavo geraširdiškų androginų bruožų. Netrukus griežti vyrai virto moterimis.

Angelų veidai pasidarė švelnūs, apgaubti švytinčios aureolės. XVI a. Renesanso menininkai ypač mėgo vaizduoti šias taurias, tobulas būtybes, kurios baroko mene tapo dar jaunesnės, mielesnės ir tyresnės, kol visai virto kūdikėliais – idealiais kūdikio Jėzaus žaidimų draugais. Taip laikui bėgant pagarbą keliantys antikos ir viduramžių vyrai angelai sumažėjo iki pūstažandžių, putnių angelėlių.

Šiandien angelų išvaizda ir lytis mums nebeturi jokios reikšmės. Svarbiausia, kad jie vykdytų savo užduotis, lydėtų ir saugotų mus, žmones,  parodytų mums kelią, kuris išvestų mus iš blogos padėties, ir padėtų mums užmegzti ryšį su tuo, ko niekas negali dorai paaiškinti ir įrodyti – su dieviškuoju principu.  Angelai, kurių egzistavimu suabejojo XVIII–XIX a. švietėjai, daugiau kaip po 200 metų vėl tapo populiarūs. Atgimsta iracionalus tikėjimas būtybėmis, per kurias galime palaikyti kontaktą su aukščiausiomis galiomis.

REKLAMA

Kad egzistuoja dalykų tarp dangaus ir žemės, kurių moksliškais metodais negalime paaiškinti, šiandien tiki beveik kiekvienas (93 proc. apklaustųjų). Daugiau katalikų tiki angelais nei Kristaus prisikėlimu.

Kad su angelais galima užsidirbti visai žemiškų pinigų – tai jau kitas dalykas. Nuo 1980 metų išleista daugiau kaip 200 knygų apie angelus. Angelų parduotuvės klesti. Norvegijos princesė Martha Louise net atidarė Osle Angelų mokyklą („Engleskole“) ir puoselėja ryšius su šviesiomis būtybėmis, kurias vieni mato, kiti – ne. Benediktinų dvasinio tėvo ir rašytojo  Anselmo Grüno  knygos apie angelus  leidimas pakartotas net 36 kartus.

„Angelai atskleidžia mūsų pagalbos, išgijimo ir dieviškojo palaikymo troškimą“, – sako benediktinų vienuolis iš Miunsteršvarcacho, savo knygas pasirašantis pasaulietiniu Anselmo Grüno vardu.

„Angelai simbolizuoja patirtį, kuri pranoksta mūsų įprastą kasdienybės supratimą ir nukreipia į realybę anapus mūsų mokslo žinių ir patirties“, – aiškina amerikiečių sociologas Peteris L. Bergeris.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA