REKLAMA

10 dalykų, kurių galėtume pasimokyti iš Adomo ir Ievos

REKLAMA

Ką mes iš tikrųjų žinome apie pirmuosius savo protėvius? Kad jie vaikščiojo nuogi ir suvalgė obuolį? Rašytojas ir žurnalistas Bruce‘as Feileris pabandė išsiaiškinti, kokia išmintis slypi biblinėje istorijoje apie Adomą ir Ievą. Jis apklausė Biblijos ekspertus ir istorikus iš šešių šalių ir atskleidė leidiniui „The Washington Post“ 10 tiesų, kurias mums perduoda istorija apie pirmąją porą.

1.Nenorėti likti vienam – normalu

Pagal Biibliją, prieš išsiųsdamas Adomą ir Ievą į Žemę Dievas pareiškė: „Negerai žmogui būti vienam“. Nepriklausomai nuo to, ar jūs tikite judėjų ir krikščionių Dievu, bendravimo poreikis – neatskiriama žmogiškos prigimties dalis, todėl neverta dėl to jaustis kaltam.

2.Meilė – visada išbandymas

Žmonės nepastebi romantikos Adomo ir Ievos santykiuose. Manoma, kad ji pradingo, kai tik pora buvo išvaryta iš Rojaus. Paskutinėse Būties knygos dalyse mes sužinome, kad pirmoji pora išgyveno didesnių sunkumų už draudžiamo vaisiaus paragavimą. Ir vis tiek jie liko drauge. Meilė yra ilgalaikis prisitaikymų ir sunkumų įveikimo procesas.

REKLAMA

3.Nesitikėkite meilės iš pirmo žvilgsnio

Adomo ir Ievos negalima kaltinti dėl netikėtai plykstelėjusios abipusės simpatijos. Kai vienišas Adomas užmigo, Dievas paėmė jo kūno dalį ir sukūrė Ievą. Niekur nesakoma, kad Ieva iškart susižavėjo Adomu vos jį išvydusi. Principas „Pamatysi ir viską suprasi“ gali negalioti pirmajam pasimatymui. Net jeigu prieš jus stovi vienintelis vyras pasaulyje.

4. Nereikalaukite iš partnerio būti jūsų kopija

Sociologai tikina, kad vyrai ir moterys įsimyli skirtingai. Legenda apie mūsų protėvius tai patvirtina. Nepaisant to, kad Adomas buvo vienišas ir kitų vyrų aplinkui nebuvo, Ieva neskubėjo rodyti jam simpatijos. „Biblija labai teisingai perteikia šį momentą“, – pabrėžia Feileris.

5.Sveiki santykiai gali pergyventi abejones

„Nelieskite uždrausto vaisiaus“, – buvo įspėti Adomas ir Ieva. Kodėl pirmoji moteris inicijavo nuodėmę? „Santykiuose kiekvienas partneris turi būti savimi, išlaikyti pusiausvyrą tarp priklausomybės ir nepriklausomybės“, – tikina Feileris. Anot jo, Ieva kažkuriuo momentus suprato, kad jaučiasi nelaiminga. Ji nenorėjo jaustis Adomo priedu. Ji viena išėjo pasivaikščioti po sodą ir paragavo uždrausto vaisiaus. Vaikštinėdama Ieva svarsčiusi: „Jeigu taip ir liksiu Adomo priedu, tai santykiai bus neveiksmingi. Man reikia balso ir žinių.“

Kiekvienam, kuris pasirengęs sumenkinti savo vaidmenį, kad tik išsaugotų santykius, šis jos poelgis gali būti pamoka.

6. Nepainiokite priklausomybės su kompromisu

Adomo ir Ievos santykiai iš tikrųjų buvo ilgalaikiai (jie tęsėsi iki Adomo mirties, o jis mirė sulaukęs 930 metų). Dar viena puiki pamoka, kurią mums pateikia ši istorija – kiekvieno iš partnerių nepriklausomybė priimant sprendimus.

Anot Feilerio, paėmusi vaisių Ieva galėjo suvalgyti jį viena, bet ji sugrįžo pas Adomą, kad pasidalytų su juo. Adomas, suvokdamas, kad šio vaisiaus ragavimas yra draudžiamas, klausia savęs: „Kas man brangiau – taisyklės ar mūsų santykiai?“ Todėl šis momentas, kai Adomas sutinka paragauti uždrausto vaisiaus, yra romantiškiausias šioje istorijoje.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA