REKLAMA

Kaip padaryti pasąmonę nuolatine pagalbininke

REKLAMA

Pasąmonė, skirtingai nuo sąmonės, žino apie žmogų viską. Pasąmonėje glūdi ne tik intuicija, begaliniai resursai, bet ir neigiami sustabarėję įsitikinimai ir nuostatos.

Žmogaus pasąmonė – lobynas, saugantis viską, su kuo jis susiduria per gyvenimą. Viskas, ką išstūmėme iš sąmonės, traumuojančios situacijos, automatiškos mintys saugomos pasąmonėje. Manoma, kad miego metu per sapnus pasąmonė išreiškia save maksimaliai ryškiai ir su ja galima užmegzti kontaktą.

Du protai galvoje – sąmonės ir pasąmonės – glaudžiai susiję, sąveikauja vienas su kitu, ginčijasi. Sąmonė (objektyvus protas) siunčia pranešimus pasąmonei, kuri užkoduoja informaciją į simbolius. Ir jeigu sąmonę galima pavadinti laivo kapitonu, tai pasąmonė bus jo ekipažas.

Pasąmonė – kaip ją valdyti?

Pasąmonės valdymas remiasi vieninteliu galingu instrumentu – sąmoningumu. Sąmoningumas reiškia buvimą dabarties momente ir stebėjimą. Kai protas būna chaotiškas, jis valdo žmogų, bet kai žmogus ima kontroliuoti savo mintis, analizuoti ir sąmoningai keisti jas konstruktyviomis, kontaktas u pasąmone tampa natūraliu dalyku.

REKLAMA

Kaip gauti atsakymą iš pasąmonės?

Bendravimą su pasąmone galima pradėti pasinaudojant nesudėtingais metodais. Vieniems pavyksta iškart, kitiems prireikia daugiau laiko.

Pateiksime kelis paprastų kontaktų su pasąmone pavyzdžius.

1.Vandens stiklinė

Ant popieriaus lapo užrašykite jus jaudinančią problemą. Pripilkite vandens į stiklinę. Užmerkę akis, mintyse pasakykite klausimą arba išdėstykite problemą. Išgerkite pusę stiklinės. Pastatykite stiklinę ant popieriaus lapo. Kitą rytą išgerkite likusį vandenį Atsakymą galite gauti tą pačią naktį per miegus.

2.Knyga

Paimkite knygą, suformuluokite klausimą pasąmonei. Atverskite knygą ir bakstelėkite pirštu į bet kurią vietą. Perskaitykite.

3.Slaptažodžiai pasąmonei

„Stebuklingus“ žodžius pasąmonei parinko mokslininkas J.Manganas. Anot jo. Slaptažodžiai tiesiogiai veikia pasąmonę ir padeda pakeisti nemalonią žmogaus būseną. Šie žodžiai žinomi visiems:

pakeisk (fiziniam skausmui nuslopinti);

dėmesio (atsikratyti slegiančio liūdesio, nusiminimo);

kantrybės (sėkmei pasiekti);

skaičiuok (finansinei nepriklausomybei įgyti);

kartu (kai reikia kažką padaryti);

uždaryk (reikia kartoti išgyvent stiprią nuoskaudą, pyktį ant kito žmogaus);

surink (kad vaikai tamptų paklusnūs);

pirmyn (savivertei padidinti);

užbaik (ištvermei ugdyti);

būk (įgalina išsaugoti sveikatą, nuraminti protą).

Kaip dirbti su pasąmone?

Kaip veikia žmogaus pasąmonė, dar nėra iki galo ištirta. Smegenys slepia savyje daug mįslių. Psichikoje glūdi visos evoliucinės protėvių sukauptos per visą žmonijos istoriją sankaupos, todėl iš pasąmonės gelmių išplaukiantys dalykai ne visada būna suprantami. Šiuolaikiniai psichologai pasąmonės pranešimams suvokti naudoja įvairius metodus, kurie kiekvienas turi ir privalumų, ir trūkumų:

hipnozę,

NLP technikas,

transo metodus,

holotropinį kvėpavimą,

afirmacijų metodus.

vizualizavimą.

Kaip pašalinti baimę iš pasąmonės?

Baimė gali veikti kaip žmogaus sąjungininkas, pažadinantis instinktą bėgti nuo pavojaus, arba gali būti visai nenaudinga ir net kenksminga. Todėl žmonėms periodiškai kyla klausimas, kaip išvalyti pasąmonę nuo nerimo ir baimės. Dėl stiprios baimės geriau kreiptis į specialistą. O nuo smulkaus nerimo ir baimių galime pabandyti išsivaduoti patys, pavyzdžiui, mintyse įsivaizduodami situaciją, kuri kelia baimę, ir kartodami ją su teigiama nuostata kelias dienas iš eilės. Tarkime, jus kankina baimė važiuoti liftu. Įsivaizduokite visas tokio važiavimo smulkmenas ir save ramiai nusiteikusį, išlaikantį vidinę pusiausvyrą.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA