REKLAMA

Ar mes galime paveikti savo likimą?

REKLAMA

Visi kiti gyvenimo atvejai – tokia pat pasirinkimo iliuzija.

Manote, kad pasirinkote savo žmoną? Taip? O moterys stovėjo aplinkui išsirikiavusios kaip grožio konkurse „Mis Visata“? Gal buvo vienintelė mergina, kuri patiko jums ir kuriai patikote jūs? Beje, jūsų simpatijos sutapo ne visai, nes teko prisitaikyti. O kitų paprasčiausiai nebuvo. Buvo tos, kurios patiko jums, bet jūs nepatikote joms. Ir atvirkščiai. Manote, kad galėjote įsakyti sau pajusti simpatiją merginai? Vargu. Potraukis atsirado savaime, be jūsų valios ir sąmoningų pastangų. Meilė – spontaniškas dalykas, o seksas – dar labiau. Gal galima kažkaip įsakyti sau negeisti mylimo žmogaus, bet prisiversti geisti nemylimo – neįmanoma.

Gal pasirinkote sau profesiją? Vargu ar buvote talentingi visose srityse. Po abitūros egzaminų jūsų galimybės sumažėjo iki vienintelės specialybės aukštojoje mokykloje, kur norėjote ir galėjote įstoti. Jeigu jūs buvote tokie talentingi ar visai negabūs, kad galėjote dirbti bet kur, tai jūsų pasirinkimą vis tiek nulėmė išorinės aplinkybės: prestižas, perspektyvos, tėvų nuomonė, finansinės galimybės ir pan.

Tai, ką žmonės vadina „asmeniniu pasirinkimu“, dažniausiai susideda iš vienos ar dviejų galimybių, iš kurių viena pasirodo geresnė. Arba viena geresnė, o kita paprastesnė, tada žmogus svarsto, ar versta eikvoti jėgas, gal gerai bus ir taip. Nerimta vadinti tokio nykaus apskaičiavimo skambiu žodžiu „pasirinkimas“.

Jeigu būtumėte atidesni, pastebėtumėte, kad tuo momentu, kai jums atrodo, kad priimate sprendimą, iš tikrųjų sprendimas jau būna priimtas. Jį jau nulėmė jūsų galimybės ir objektyvios aplinkybės. Jūsų galimybės yra labai ribotos, o aplinkybes suformuoja daugybė išorinių veiksnių, todėl rinktis netenka. Jeigu jums iki šiol atrodo, kad esate savo laimės kalvis, priimate ryžtingus ir laisvus sprendimus dabartyje, tai elgiatės kaip nemąstantis ir nedėmesingas žmogus.

REKLAMA

Ar galima dėl to daryti išvadą, kad kažkas nulėmė likimą dar iki gimimo?

Žinoma, kad ne! Kam įdomus jūsų likimas? Įsivaizduokite, kiek tokių būtybių kaip jūs gimsta pasaulyje kas minutę. Savo likimą rašote patys kaip scenaristai, remdamiesi turimu biudžetu. Kuo nuobodesnė istorija, tuo skurdesnis biudžetas skiriamas kitai serijai ir tuo prastesnis rodymo laikas. Ką galima pribloškiančio sukurti, jei pagrindinis herojus – plinkantis tarnautojas, gyvenantis skurdžiame vieno kambario bute su negražia išvargusia žmona?

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA