REKLAMA

Emocijų paleidimo technika – galimybė kardinaliai pakeisti savo gyvenimą

REKLAMA

Ar kada susimąstėte, jog mūsų egzistencijos kokybę lemia tai, ką mes patiriame kiekvieną akimirką? Žmogus nuolat kažką jaučia, taip suteikdamas šiam gyvenimui prasmę. Džiaugsmas, liūdesys, drąsa, baimė, entuziazmas, apatija sukasi kiekviename iš mūsų lyg nesustojanti karuselė. Deja, susitapatinę su emocijų sūkuriu, dažniausiai kuriame gyvenimą tokį, kuriame jaučiamės nepatogiai. Ką daryti? Kaip tapti laisvu kūrėju?

VŠĮ „Į save“ įkūrėjas, vadovas, emocijų paleidimo treneris, lektorius Rytis Lukoševičius jau ne vienerius metus konsultuoja žmones ir moko paleisti viską, kas mums tapo sunki našta bei pasakoja, kaip emocijos veikia ne tik mūsų savijautą, bet ir formuoja įvykius, santykius, finansinę sėkmę, trumpiau tariant visas gyvenimo sferas.

Lesteris Levensonas – metodo autorius, ištrūkęs iš mirties gniaužtų

Keturiasdešimt dviejų metų fizikas, sėkmingas verslininkas, sukaupęs ne tik turtus, bet ir daugybę sveikatos problemų, tokių kaip depresija, kepenų padidėjimas, inkstų akmenys, skrandžio opa, po antro infarkto buvo išsiųstas namo mirti. Laimė, Lesteris ryžtingai apsisprendė nepasiduoti ir ėmė ieškoti atsakymų savyje. Neilgai trukus, jis sukūrė metodą, kurio vadovaudamasis per tris mėnesius  tapo sveikas sveikas! Levensonas suvokė, jog mes esame beribiai, galintys daugiau nei įsivaizduojame, tačiau nuolat save ribojantys įvairiais įsitikinimais ir nuo vaikystės įdiegtomis programomis. Susisteminęs suvokimus ir atradimą, pradėjo mokyti kitus, kaip išsilaisvinti iš problemų bei ligų spąstų.

Rytis Lukoševičius seminaruose pasakoja apie esminius fiziko atradimus: „Lesteris suvokė, jog kai jam viskas sekėsi gyvenime, kai jis viską darė lengvai – mylėjo. Kai nesisekė, griuvo verslai – ieškojo meilės išorėje, norėjo kad jį mylėtų. Stengėsi įtikti, pasirodyti, gauti pritarimą. Tuomet nusprendė, kad turi tuos jausmus, kurie buvo ne meilė, paversti meile ir suformavo klausimą: ar aš galiu tai pakeisti į meilę?“ Taip Levensonas pamažu, vieną prisiminimą po kito kėlė iš savo atminties ir visus jausmus vertė į meilę. Kol pajuto nuostabų džiaugsmą, vėliau paleidęs pastarąjį ir po jo atkeliavusią ramybę, nuramino savo vidų. Kūnas tapo sveikas, o protas tylus.

REKLAMA

Paleidę emocijas, keičiame gyvenimą

Turbūt daugelis esame įpratę stipriai įsikabinti į savo skausmingas istorijas ir manome, kad paleidę pyktį, nuoskaudas leisime savo priešams nugalėti, o atsisakę savo šventų įsitikinimų tapsime nepajėgūs kovoti su gyvenimo iššūkiais. Ką jau kalbėti apie nemylimo darbo atsisakymą, kuris leidžia išgyventi…

Emocijų paleidimo instruktorius R. Lukoševičius tikina, jog: „mes dažniausiai užspaudžiame jausmus, juos išreiškiame, pavyzdžiui, keliame balsą, arba mėginame pabėgti, įsijungiame muziką, imame valgyti, ieškoti pramogų ir kt. Tai nereiškia, kad viso to negalima daryti, tačiau kai jaučiamės blogai ir einame užvalgyti, ar ryto negalime pradėti be kavos puodelio, tai yra užuomina, jog bėgame nuo savo jausmų. Vadinasi, visais atvejais mes užspaudžiame didžiąją dalį emocijų ir pradedame jas kaupti. Susiklosčius bent šiek tiek panašiai situacijai, automatiškai iškyla prisiminimas ir mums viduje skauda.“ Emocijų energija niekur nedingsta ir nuolat iškyla, kad ją paleistume. Deja, mes vietoje to, dar pridedame daugiau jausmų, kol jie pripildo mūsų protą ir kūną. Kada į mūsų perpildytą emocijų taurę įkrenta paskutinis lašas – pratrūkstame arba susergame. Todėl taip, kaip kasdien maudomės, valomės dantis, turėtume išsivalyti savo vidų, antraip bloga nuotaika, senos baimės, pyktis ar kaltė prišauks atitinkamas situacijas, kuriose galėsime patirti tai, ką laikome užspaudę. Taip mums suteikiama galimybė paleisti, išsivalyti ir išsilaisvinti. Gaila, bet mes dažniausiai tam priešinamės ir nesuprantame mums suteiktos progos.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA