REKLAMA

Optimizmas gydo ligas

REKLAMA

Pozityvi nuostata – geriausia nuskausminanti priemonė ir vaistas nuo visų ligų. Tokią išvadą padarė mokslininkai iš skirtingų šalių.

„Stresas – tiesus kelias į skrandžio opaligę. Sergantiems širdies ligomis negalima nervintis ir pykti.“ Ši liaudies išmintis dabar jau patvirtinta moksliškai.

JAV medikai iš Pitsburgo universiteto užkrėtė savanorius, sutikusius dalyvauti eksperimente, banaliomis peršalimo ligomis. Rezultatai parodė, kad optimistai arba visai nesusirgo, arba pasveiko lengvai ir greitai. Užtat pesimistai sirgo ilgai.

Kitą tyrimą amerikiečių mokslininkai atliko su ligoniais, kurie sveiko po sunkių operacijų ir traumų. Ir vėl geriau sekėsi tiems, kurie puoselėjo teigiamą nuostatą į gyvenimą. Paaiškėjo, kad optimistai silpniau jaučia skausmą. Reabilitacijos periodas jiems praeidavo greičiau nei pesimistams. Optimistai patirdavo mažiau komplikacijų.

Ispanų mokslininkai iš Granados universiteto per tyrimus nustatė tokį dėsningumą: žmonės, kurie dažnai galvoja apie savo praeityje padarytas klaidas, besigraužiantys dėl jų, serga dažniau už savo optimistiškus bendraamžius. Tų, kurie kapstosi praeityje, gyvenimo kokybė būna žemesnė. Jie gyvena trumpiau už optimistus.

REKLAMA

Žinoma, galima viską paaiškinti hormonų poveikiu. Juk serotoninas – laimės hormonas – pasižymi nuskausminančiu efektu, o kortizolis – streso hormonas – sustiprina skausmą ir net gali paskatinti AIDS.

Žmogus – protinga būtybė. Jis pats pajėgus nuspręsti, kaip jam žiūrėti į gyvenimą ir kuo būti – optimistu ar pesimistu.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Alfa.lt naujienos

REKLAMA