REKLAMA

9 geriausi produktai, galintys apsaugoti nuo peršalimo ligų

REKLAMA

Nemalonios oro permainos paprastai padidina žmonių sergamumą peršalimo ligomis. Kad jų išvengtumėte, patartina įtraukti į savo racioną šiuos 9 produktus.

CITRINA

Rankinė sulčiaspaudėMažiausia, ką gero gali mums padaryti citrina, – padėti lengviau pasveikti, o daugiausia – atremti mikrobų ataką. Citrinos rūgštys daro teigiamą poveikį medžiagų apykaitai ir stiprina imuninę sistemą.

MEDUS

MedusMedus – viena geriausių gydymo priemonių nuo peršalimo, kai pakyla aukšta temperatūra, sloguojama, kamuoja kosulys. Jis ypač veiksmingas būna, kai vartojamas prieš naktį. Medaus gydomąsias savybes sustiprina alavijo sultys, citrina, šalavijų arbata.

REKLAMA

BUROKĖLIAI

BurokėliaiŠviežios burokėlių sultys – puiki pagalbinė priemonė gydantis peršalimo ligas. Tik reikia nepamiršti, kad dideli burokėlių sulčių kiekiai gali sukelti pykinimą, galvos svaigimą ir žarnyno veiklos sutrikimų. Geriausia jas gerti mažais gurkšneliais ir skiesti virintu vandeniu.

RAUDONA SALDŽIOJI PAPRIKA

DaržovėsPaprikoje yra daug maistingųjų medžiagų ir vitamino C. Ji yra puikus betakarotino šaltinis. Raudonoje paprikoje būna dvigubai daugiau vitamino C nei kai kuriuose kituose vaisiuose ir net apelsinuose.

VIŠTIENOS SULTINYS

Naminis sultinysKarštas vištienos sultinys padeda gydytis slogą. Kaip geriausią vaistą nuo peršalimo dar XII a. jį minėjo žymus žydų gydytojas Mošė Maimonidas. Nuo tų laikų ši priemonė neprarado savo aktualumo.

KARŠTA ARBATA

ArbataIr žaliojoje, ir juodojoje arbatoje gausu antioksidantų ir polifenolių, todėl jos padeda kovoti su gripu ir peršalimo ligomis. Arbatą pagardinkite šaukšteliu medaus ir citrinos griežinėliu. Gerkite ją kuo dažniau.

BROKOLIAI

BrokoliaiBrokoliai – puikus vitaminų A, C ir E šaltinis. Juose yra daug gliukozinolatų, kurie stimuliuoja imuninę sistemą. 50 g brokolių patenkina dienos vitamino C poreikį, todėl vartokite juos kuo dažniau.

MOLIŪGAS

MoliūgaiMoliūgo minkštime būna daug mineralinių medžiagų ir vitaminų, betakarotino, kurie stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui apsiginti nuo virusų.

ČESNAKAS

Natūralūs antibiotikaiJeigu nejaučiate pasibodėjimo šia daržove, česnakas gali būti puikiausia peršalimo ligų profilaktikos priemonė. Jis naikina mikrobus ir stimuliuoja imuninę sistemą.

REKLAMA