REKLAMA

Abejingumas savo išvaizdai atskleidžia moters psichologines problemas

REKLAMA

Kuri moteris nenori būti graži? Juk išvaizda – tai jos vizitinė kortelė, jos paraiška gyvenimo sėkmei gauti. Kai moteris nustoja rūpintis savo išvaizda, simptomas rimtas – vadinasi, jai kažkas negerai.

Nustatykite diagnozę

Atsibudote ir suvokėte, jog jau mėnuo, kaip nedarėte manikiūro, pamiršote, kada paskutinį kartą lankėtės kirpykloje, o apie pedikiūrą ir girdėti nieko nenorite?

Jėgų užtenka tik įprastoms higienos procedūroms – nusiprausiate, išsivalote dantis, paskubomis pasidažote, sugaišdamos tris minutes, arba visai apsieinate be makiažo. Kosmetika ir kremai tuščiai džiūsta skrynelėje?

Žvelgiate į save vyro akimis ir manote, jog svarbiausia – kad drabužiai būtų švarūs ir šilti, tvarkingi ir praktiški?

REKLAMA

Į bet kokią artimųjų ar draugų pastabą, kad liovėtės rūpintis savimi, atsikertate: „Bus gerai ir taip! Kas į mane žiūrės? Aš tik į parduotuvę ir atgal.“

Suvalgote viską, ką randate šaldytuve, ir stebitės, kad netelpate į senus drabužius?

Visi šie simptomai atskleidžia vieną dalyką: moteris už kažką baudžia save ir slopina savo moteriškumą.

Aš kalta!

Priežasčių gali būti daug. Galbūt ji išsiskyrė su vyru ar mylimuoju ir kaltina save už tai, kad buvo jam nepakankamai dėmesinga, arba nusprendė, kad jau nebėra verta vyrų dėmesio. Bet kuriuo atveju ji baudžia save už klaidas. Ir nustoja jaustis moterimi iš pradžių viduje, paskui tai ima atsispindėti išorėje.

Kai žmogus pradeda bausti save, jis ima daryti viską, kad pateisintų bausmę. Moteris, kurią metė vyras, kaltina save už tai, gali susipykti su tais, kurie jai nėra abejingi, susibarti su visa šeima, primušti mylimą šunį, paskui atsitokėjusi suprasti, kad nuskriaudė visus, ir imti dar labiau save smerkti.

Mokykitės atleisti sau

Išsiaiškinkite, kas pastūmėjo jus imtis poelgių, už kuriuos save baudžiate. Kad sugrįžtumėte į savo įprastą moterišką būklę ir liautumėtės keršyti sau už viską, nors ir iš tikrųjų esate už kai ką kalta, reikia atleisti sau.

1. Paimkite švarų popieriaus lapą ir gerai pasvarsčiusi surašykite viską, už ką save smerkiate ir baudžiate. Nustebsite, pamačiusios, koks įspūdingas tai sąrašas.

2. Išanalizuokite viską, ką surašėte, ir suvokite, kas pastūmėjo jus tokiems poelgiams, už kurių pasekmes save baudžiate. Tikriausiai kai kurių buvo galima išvengti. Tai padės jums padaryti išvadas, kurios pravers ateityje.

3. Atleiskite sau. Pasiruoškite tam, kad bus nelengva tai padaryti, atleisti kitiems kur kas lengviau nei sau. Dėl to katalikybėje atsirado išpažintys, po kurių kunigas atleidžia visas nuodėmes. Svarbiausia – atvirai ir nuoširdžiai viską papasakoti, nieko nenuslėpti.

Peržiūrėkite visus sąrašo punktus po vieną ir paprašykite mintyse atleidimo to žmogaus, kuriam jaučiatės prasikaltusios, ir atleiskite sau. Visi turi teisę klysti. Jei ištaisėte klaidą, galima manyti, kad jos nebuvo.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA