REKLAMA

Patvirtintas faktas: sielos jaunystė nulemia ilgą gyvenimą

REKLAMA

Kartais net visai jauni žmonės jaučiasi esą gerokai vyresni už savo bendraamžius. O kai kurie pagyvenę laiko save jaunais ir pasirengusiais ilgam gyvenimui. Iš šalies tai atrodo kaip paradoksas. Mokslininkai nustatė, kad egzistuoja akivaizdus sąryšis tarp gyvenimo trukmės ir dvasinės jaunystės ar senatvės jausmo.

Londono mokslininkai apklausė per 6500 vyresnio amžiaus asmenų. Jų amžiaus vidurkis buvo 65,8 metai. Tyrinėtojai siekė išsiaiškinti, kokio amžiaus žmonėmis jaučiasi respondentai. Po to jie 8 metus stebėjo apklaustųjų grupę.

Subjektyvus senatvės jausmas paprastai turi savas priežastis. Dažniausiai vyresniais už savo bendraamžius jaučiasi tie žmonės, kurie serga chroniškomis ligomis,  darančiomis įtaką jų gyvenimo kokybei.  Nuolatinis ligonio sindromas ir galimų smarkių skausmų baimė (pavyzdžiui, sergant stenokardija), nesugebėjimas palaikyti visaverčių lytinių santykių,  priverstinė dieta ir ribotos fizinės galimybės – visa tai gali priversti net labai jauną žmogų pasijusti senuku.

Įdomu tai, kas dauguma iš apklaustųjų nurodė ne savo tikrąjį amžių. Jie iš tikrųjų jautėsi esą gerokai jaunesni.

7 iš 10 pagyvenusių žmonių suvokė save mažiausiai 3 metais jaunesniais, nei buvo iš tikrųjų. Tik 5 procentai pagyvenusių žmonių prisipažino, kad jų biologinis amžius yra  vyresnis už faktinį.

REKLAMA

Pagal mokslininkų surinktus duomenis, mažiausias mirtingumas (14,3 proc.) buvo nustatytas būtent toje senolių grupėje, kurie jautėsi kur kas jaunesni už savo tikrąjį amžių.

Iš žmonių, kurie jautėsi esą tokio pat amžiaus, kaip nurodyta dokumentuose, per aštuonerius metus mirė kas ketvirtas.

Įdomu tai, kad toks pat dėsningumas nustatytas ir tarp kardiologinių pacientų. Dažniausiai nuo širdies patologijų miršta būtent tie, kurie nesijaučia savo sieloje jauni ir priskiria save senukams.

Iš dalies tokį fenomeną galima paaiškinti tuo, kad tie, kurie jaučiasi vidujai jauni, gyvena aktyvesnį gyvenimą ir nebūna linkę į depresijas, lengviau įveikia stresus ir gyvenimo negandas, sveikiau maitinasi, daugiau dėmesio skirias savo sveikatai.

Žmonės su „senių sielomis“ nuleidžia rankas, suvaržo save, atsisako paprastų gyvenimo džiaugsmų, pasiduoda pesimizmui. Tokia elgsena tik pablogina sveikatą, ypač sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Pakyla kraujo spaudimas, prasideda nervinės ligos.

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA