REKLAMA

Ar verta skalauti burną aliejumi?

REKLAMA

Natūraliosios medicinos puoselėtojai rekomenduoja rytais paskalauti burną vienu šaukštu aliejaus, kad sustiprintume dantis ir dantenas. Ko vertas šis senas ajurvedinis gydymo metodas?

Kaip vyksta burnos skalavimas aliejumi?

Žmonėms, kurie dažnai susiduria su dantų problemomis, šis patarimas skamba kaip išsigelbėjimas: aliejaus čiulpimas, skalavimas ar kramtymas turi ištraukti iš burnos visas nuodingąsias medžiagas, apsaugoti nuo karieso ir kitų ligų.

Pats metodas yra viliojančiai paprastas. Tereikia po 10–20 minučių kas rytą burnoje lėtai vartyti ir traukti tarp dantų vieną šaukštą šalto spaudimo aliejaus. Po to aliejų reikia išspjauti, o burną išskalauti švariu šiltu vandeniu.

Kaip veikia šis metodas?

REKLAMA

Burnos skalavimo aliejumi propaguotojai tikina, kad per 8–14 dienų aliejus pašalina apnašas bei ligų sukėlėjus nuo dantų ir iš tarpdančių.  Nuo šios priemonės, anot jų, pranyksta dantenų uždegimai, o dantys švelniai pašviesėja, nes pasišalina apnašos. Be to, burnos skalavimas aliejumi trukdo ligų sukėlėjams patekti į bronchus ir plaučius.

Labai svarbu esą skirti tam skalavimui pakankamai laiko, nes tik taip aliejus gali įsiskverbti į dantenų kišenėles ir išplauti bakterijas. Po to jokiu būdu negalima nuryti aliejaus, nes jame būna daug nuodingųjų medžiagų ir ligų sukėlėjų.

Koks aliejus tinka?

Burnos skalavimo aliejumi idėja yra kilusi iš ajurvedinės medicinos. Pagal tradiciją indai tam naudoja sezamo aliejų. Šiam metodui tinka ir kitų rūšių šaltai spaustas aliejus, pavyzdžiui,  saulėgrąžų, rapsų, alyvų.  Ypač efektyviu bakterijas naikinančiu poveikiu pasižymi kokoso aliejus.

Ką apie tai sako mokslas?

Ne visi sveikatos ekspertai tiki burnos skalavimo aliejumi veiksmingumu. Jie sako, kad iki šiol nėra atlikta jokių rimtų mokslinių šio gydymo metodo tyrimų, kurie galėtų paneigti arba patvirtinti jo efektyvumą.  Austrų specialistai iš Kremso universiteto pareiškė, kad toks metodas negali niekam pakenkti, o ar jis paveiks, priklausys nuo žmogaus įsitikinimo jo veiksmingumu.

Šaltinis: So-gesund.com

REKLAMA

Rašyti komentarą

Your email address will not be published.