REKLAMA

Norite geriau suprasti kitus? Šį sugebėjimą galima išsiugdyti

REKLAMA

Apie ką iš tikrųjų galvoja vyras, žeriantis mandagumo komplimentus? Ar paauglė duktė sako tiesą, ar meluoja? Ką manyti apie naująjį kolegą? Ar tik jis nesitaiko į mano vietą? Tokiais atvejais trokštame sugebėti suprasti, apie ką galvoja kitas, ką jis iš tikrųjų jaučia, planuoja?

Mes dažnai bandome atspėti, kas dabar vyksta kito galvoje. Kaip gerai būtų mokėti skaityti mintis! Iš tikrųjų tai gali kiekvienas. Žinoma, gerokai pasitreniravęs.

Telepatiniai sugebėjimai ilgą laiką buvo laikomi labai retu išskirtinių žmonių talentu.

Nuo to laiko, kai Niujorko psichoanalitikas Michaelas Moskowitzas išleido knygą „Minčių skaitymas“, mes žinome, jog iš tikrųjų kiekvienas gali išmoktis skaityti kitų mintis.

Kad savyje atrastume šį nuostabų potencialą, anot M.Moskowitzo, mes turime patyrinėti savo sąmonę. Reikia pažinti save ir išmokti atidžiai stebėti savo partnerį bei bet kurį pašnekovą.

REKLAMA

Pasinaudoję jo penkiais patarimais, galite pagerinti savo sugebėjimą pažinti žmones ir lengviau įsijausti į kito minčių ir jausmų pasaulį.

Atmeskite visas išankstines nuostatas

Pirmadienio rytą biure susipažįstate su nauja kolege. Blondinė, didelėmis krūtimis, įdegusi soliariume. Iškart galvoje susiformuoja tam tikras įvaizdis. Stop! Jei norite įsiskverbti į kito žmogaus mintis, turite ne tik sustiprinti savo sugebėjimą suprasti kitą, bet ir suvokti, kad šią prigimtinę savybę paprastai užgožia įgytos išankstinės nuostatos. Išankstinė nuomonė susiformuoja tada, kai mes per greitai įvertiname kitą remdamiesi klišėmis ir asmeniniu įsivaizdavimu bei savo ankstesne patirtimi. Jei norite suvokti kito žmogaus mintis ir jausmus, pirmiausia turite atsikratyti giliai įsišaknijusių vertinimų. Tik tas, kas sugeba atmesti savo išankstines nuostatas, gali sąmoningai įsijausti į kitą ir be trukdžių „klausyti“ jo minčių.

Nespręskite apie kitus pagal save

Tarkime, niūrią lietingą dieną jūsų nuotaika paprastai būna apniukusi. Ir štai tokią dieną sutinkate savo kaimynę su neslepiamai liūdna veido išraiška. Jei dabar pamanysite, kad tokia jos nuotaika dėl oro, tai ne tik nuspręsite apie ją pagal save, bet ir užtrenksite duris į jos minčių pasaulį. Mat šalia mūsų instinktyvaus elgesio visi mes turime ir individualiai išmoktų elgsenos stereotipų, kurie skirtingose situacijose mus verčia pasielgti tokiu pat būdu. Todėl mes automatiškai perkeliame mūsų asmenines reakcijas ir veiksmus kitiems. Tačiau daugumoje atvejų mūsų išmoktas elgesio būdas nesutampa su kito. Pagaliau juk ne visi reaguojame vienodai. Būtent todėl atlikdami telepatijos eksperimentus neturėtumėte automatiškai spręsti apie kitus pagal save.

Stebėkite kūno signalus

Jūsų duktė dažnai vėliau grįžta iš mokyklos ir noriai pasakoja apie savo sergančią draugę, kuriai padeda neatsilikti moksluose. Ar tai tiesa? Tokioje situacijoje atidžiai stebėkite, kur ji žvelgia, ką veikia jos rankos. Ištariami žodžiai yra prasmingi, bet ne visada iškalbingiausi. Dažnai patyrusiems stebėtojams iš kūno kalbos (mimikos, gestų ir laikysenos) kur kas geriau u- pasakytus žodžius atsiskleidžia pašnekovo nesąmoningos mintys ir jausmai. Didžioji dauguma žmonių nesugeba suprasti dažniausiai pasąmonės lygmenyje vykstančios kūno kalbos. Mokykitės stebėti ir suprasti kitų žmonių mimiką ir gestus, kaupkite apie juos žinias ir atidžiai stebėkite pašnekovus. Taip jūs netrukus pasieksite pirmųjų minčių skaitymo rezultatų.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA