REKLAMA

Gyvenate iš tikrųjų ar tik repetuojate būsimą gyvenimą?

REKLAMA

Naujų žmonijos ligų sąrašas seniai pasipildė dar vienu sutrikimu – atidėto gyvenimo sindromu, kuris tampa vis didėjančia šiuolaikinio pasaulio neganda. Šio sindromo paliestų žmonių gyvenimas panašus į nesibaigiančią repeticiją – jie visą laiką kažko tikisi iš ateities, o dabartimi negyvena. Kol pagaliau pastebi, kad gyvenimas prabėgo pro šalį ir jo neįmanoma susigrąžinti.

Žmogaus psichikai šis sindromas yra labai pavojingas. Jis sukelia sunkias neurozes, ilgalaikę depresiją ir skatina žalingus įpročius. Todėl su juo reikia kovoti. Svarbiausia laiku suvokti, kad jis egzistuoja, ir liautis laukti „geresnio gyvenimo“.

Šviesios ateities repeticija

Variantų gali būti daug. Pavyzdžiui, mergina susitikinėja su „dabar“ netinkamu jai vaikinu, tikėdamasi, kad jis pasikeis ateityje. Arba žmonės dešimtmečius dirba nekenčiamą darbą, laukdami, kol kas nors jiems pasiūlys geresnį.

Atidėto gyvenimo sindromą šildo tokio tipo mintys:

REKLAMA

„Išeisiu į pensiją, tada galėsiu kaip reikiant pailsėti.“

„Sulieknėsiu ir iškart tapsiu laiminga.“

„Užsidirbsiu pinigų, tada galėsiu jaustis normaliu žmogumi.“

„Baigsiu universitetą ir gyvensiu laimingai“ ir t. t.

Tokiems žmonėms visą laiką atrodo, kad rytoj bus geriau nei šiandien. Jie gyvena tik dėl efemeriškos ateities, kai taps turtingi, mylimi, garsūs.

Gyvenimo repeticijaPrarastas laikas

Žinoma, galima tęsti gyvenimą svajonėse. Juk tai yra malonu, tačiau prarandamas laikas, praleidžiamos galimybės. Reikia pridurti, kad šis sindromas nebūdingas žmonėms, kurie turi tikslą, pasiekiamą netolimoje perspektyvoje, ir tikslingai juda link jo.

Apie atidėto gyvenimo sindromą reikia kalbėti tais atvejais, kai žmogus už efemeriškos ateities vizijos slepiasi nuo dabarties, ignoruodamas visas kasdienybės problemas.

Paprastai atidėto gyvenimo sindromu serga užimti žmonės, nepadarę karjeros, nerealizavę savo potencialo ir nesuradę savo vietos gyvenime.

Atidėto gyvenimo sindromo diagnostika

Svarbiausias šio sindromo pavojus yra tai, kad jis trukdo gyventi dabartyje, gauti iš jos malonumo ir naudos, todėl svarbu jį atpažinti.

Gyvenimo repeticijaKad išsiaiškintumėte, atsakykite sau į tokius klausimus.

* Kaip dažnai jūsų mintys sukasi apie šviesią ateitį?

* Aš suvokiate savo dabartį tik kaip pereinamąjį ar paruošiamąjį etapą į reikšmingesnį periodą?

* Ar nesurandate milijono priežasčių, kad nedarytumėte kažko „čia ir dabar“?

* Ar stengiatės griežtai taupyti pinigus ateičiai?

* Ar dažnai slopinate emocijas, susijusias su dabartimi, kartu trukdydami sau būti laimingiems dabar?

* Esate pripratę prie atsižadėjimų ir guodžiate save viltimi, kad likimas anksčiau ar vėliau atlygins už visas kančias?

Jeigu į daugumą klausimų atsakėte teigiamai, verta susimąstyti apie tai, ar jūsų gyvenimas neprabėga tuščiai, laukiant ko nors geresnio ateityje.

Kaip išsivaduoti nuo atidėto gyvenimo sindromo?

Iš pradžių reikia įveikti neišvengiamų permainų, kai išeisite iš komforto zonos, baimę, taip pat savo tingėjimą ir nepasitikėjimą savo jėgomis.

Reikia suvokti, kad kuo daugiau stengsitės dabar, tuo geriau gyvensite dabar ir ateityje. Atsižadėkite iliuzijų ir suvokite, kad jūsų lūkesčiai ir realybė nesutampa.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA