REKLAMA

Neapykanta ir jos pasekmės sveikatai

REKLAMA

Neapykanta – viena žalingiausių žmogaus emocijų. Ji naikina sveikatą tiesiogine prasme. Žmonijos istorijoje neapykanta ne kartą sunaikino ištisas tautas, šalis, sulygindama jas su žeme.

Neapykanta – nepaprastai klastinga emocija, nes ji naikina ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Kaip tvirtina psichologai, nuo neapykantos pirmiausia nukenčia tie, kurie nekenčia, o ne jų taikiniai. Jeigu jūsų širdyje įsikūrė neapykanta, tai ji kels didžiausią pavojų būtent jūsų sveikatai ir jūsų gyvybei.

Laimei, su neapykanta galima susidoroti, jeigu laikysitės tam tikrų taisyklių.

Neapykantos priežastys

Neapykanta todėl ir yra tokia stipri, kad ji susideda ne iš vienos, o iš kelių neigiamų emocijų iškart. Paprastai ji susideda iš pykčio, įtūžio, nuoskaudos, įsižeidimo, dvasinio skausmo, pavydo, keršto troškimo ir pan.

REKLAMA

Skirtingai nuo kitų neigiamų emocijų, neapykanta gali „slėptis“, nutilti, kai žmogus sąmoningai ją slopina, bet ji būtinai pratrūksta su dviguba jėga, kai susiklosto atitinkama situacija. Kartais užtenka mažiausio impulso, kad „pažadintų“ šią baisią emociją, kurios veikiamas protas aptemsta.

Kraštutinio laipsnio neapykanta būna panaši į besiveržiančią ugnikalnio lavą. Jei kunkuliuojantis negatyvas vis dėlto išeina lauk, tai įvyksta tikra socialinė katastrofa, kuri padaro nepataisomą žalą bet kokiems santykiams, o kartais tampa ir nusikaltimų priežastimi.

Žlugdantis poveikis sveikatai

Neapykanta kenkia įvairiems žmogaus kūno organams ir gali sukelti įvairiausias ligas, taip pat ir fatališkas.

Neapykantos emocija pirmiausia aktyviai silpnina imunitetą. Virusinės infekcijos greičiau pažeidžia organizmą, kai jis būna apakintas šių neigiamų emocijų.

Neapykanta provokuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemų susirgimus. Tai jau seniai savo tyrimais įrodė įvairių šalių mokslininkai. Ji suaktyvina streso hormonų gaminimąsi, didina kraujo spaudimą, sukelia skausmus krūtinės srityje, pažeidžia širdies vožtuvus ir raumenį, sukelia hipertoniją, spartina ląstelių senėjimo procesus, kenkia kepenims, šlapimo pūslei ir žarnynui.

Be to, neapykanta smarkiai „trenkia“ per galvą ir akis. Epilepsija, paralyžius, galvos traumos ir traumos apskritai, migrena, akių ligos, augliai, tinimai, sunkios odos ligos gali būti šių emocijų pasekmės.

Ko nors nekęsti – apskritai yra per brangiai kainuojantis užsiėmimas sau visais atžvilgiais. Psichologai aiškina, kad įveikti neapykantą bus lengviau, jeigu aiškiai suprasite, kad šis destruktyvus jausmas pirmiausia kenkia jums, o ne jo objektui.

PyktisIdealių žmonių nebūna

Puoselėti neapykantos jokiu būdu negalima. Reikia suimti save į rankas ir pradėti sunkų kelią į savo išsivadavimą nuo neigiamų emocijų.

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, – atlikus kruopščią savianalizę, suprasti, kur buvo pradinis šio gyvenimą nuodijančio jausmo šaltinis. Pasvarstykite, kodėl neapykanta tapo tokia svarbia jūsų gyvenimo dalimi. Galbūt ji yra asmeninės realizacijos trūkumo, nesugebėjimo priimti sprendimų, atleisti pasekmė.

Objektyviai įvertinkite priežastis, kurios sukėlė jums neapykantą tam žmogui. Pasistenkite apžvelgti visus jo charakterio bruožus, ne tik neigiamus. Pažvelkite į situaciją iš šalies, tarsi kitų akimis. Tai jums padės suprasti įžeidusio jus žmogaus motyvus. Kartais santykiai mums būna mūsų asmeninės elgsenos veidrodinis atspindys.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA