REKLAMA

Kodėl geriau nepriimti jokių sprendimų vakare

REKLAMA

Daug kas skundžiasi, kad jiems nesiseka ir pridaro daug klaidų gyvenime. Nors visi girdėjome posakį, kad „rytas protingesnis už vakarą“, mažai kas suvokia, jog negalima priimti jokių sprendimų vakarais, nes tada mūsų protą aptemdo emocijos.

Viena moteris atbėgo pas draugę ir ėmė prašyti paskolinti pinigų brangiam pirkiniui. Jai skubiai prireikė nusipirkti puikios prabangios kosmetikos su didele nuolaida. Pasitaikė tokia sėkmė, o pinigų nėra. Po poros dienų gaus atlyginimą, tai atiduos. Jeigu draugė nepaskolins, teks imti kreditą, kurį gauti padės tie patys mieli žmonės, siūlantys kosmetiką.

Buvo jau vėlus vakaras. Draugė pastebėjo, kad Lizos (toks buvo viešnios vardas) akys blizga, žandai įraudę, ji visa susijaudinusi. Ji primygtinai prašo, net reikalauja pinigų kosmetikai. O jai jau penkiasdešimt metų. Suaugusi rimta dama. Keistas pirkinys, keistas skubotumas. Draugė suprato: jei nepaskolins pinigų, ji paims kreditą už plėšikiškus procentus.

Ji ėmė ramiai į kalbinėti Lizą palaukti iki ryto. Paprašė pardavėjų telefono, paskambino ir pasakė, kad pati ketina nusipirkti stebuklingos kosmetikos. Pardavėjai ragino tai padaryti dabar. Smarkiai spaudė, bet draugei pavyko susitarti dėl ryto. Ji pakvietė Lizą pernakvoti pas ją. Pusę nakties ji klausėsi maniakiško Lizos pasakojimo apie stebuklingą kosmetiką, paskui jos atsigulė miegoti. O ryte Liza verkdama puolei draugei ant kaklo ir dėkojo, kad apsaugojo nuo kvailystės, kurios vakar vos nepadarė. Ji pati stebėjosi, kas jai vakar užėjo.

Per naktį jos smegenys pailsėjo. Smegenys nemiega, jos tik kitaip dirba, mėgina atrūšiuoti ir sunaikinti visą pavojingą šlamštą. Ir stengiasi priimti teisingus sprendimus. Tai, kas vakare atrodo baisu ir nepataisoma, ryte pasidaro visai lengvai išsprendžiama. O tai, kas vakare atrodo nepaprastai patrauktu, ryte pasirodo besąs bjaurus falsifikatas.

REKLAMA

Tai liečia ir daiktus, ir jausmus. Vakarais mus valdo emocijos. Mes tampame imlesni įspūdžiams, lengviau įtikinami. Mums būna lengviau primesti svetimą nuomonę. O rytais mes tampame racionalesni ir įžvalgesni. Per naktį hipnozė išsisklaido. Mes imame mąstyti blaiviai.

Todėl turite būti labai įtarūs, kai kas nors ragina jus skubiai priimti sprendimą vakare, kai reikalauja vakare atsiskaityti, nupirkti ką nors, parduoti, pritarti, sutikti… Kai neduoda jums laiko pamąstyti, atseit rytoj tokio viliojančio pasiūlymo nebebus.

Taip, ryte pasiūlymas jau nebeatrodys toks viliojantis kaip vakare. Mes aiškiai pastebėsime netikrą paauksavimą, dėmes, skyles ir papildomus nulius sutarties skaičiuose. Daug ką ryte pamatysime aiškiau. Gerai, jeigu atsiras draugas, kuris įkalbės mus palaukti iki ryto ir nerizikuoti. Jeigu tokio žmogaus nėra, turite patys tapti geriausiu savo draugu.

Prisiminkite apie tai ir įpraskite palaukti ryto, jeigu kažkas ragina jus emocijų poveikyje spręsti finansinius arba bet kokius kitus klausimus.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA