REKLAMA

Nenugalima dėkingumo jėga prieinama kiekvienam

REKLAMA

Nepaisant to, kad dėkingumo žodžiai dažniausiai ištariami automatiškai ir be emocijų, leiskite sau nuolat sakyti „Ačiū“ visai nuoširdžiai, pajusdami šio žodžio atgarsius savo sielos gelmėse.

Tokia praktika gali pagerinti viso jūsų gyvenimo kokybę. Dėkingumo jausmas visiškai nereikalauja jokių piniginių ir laiko sąnaudų, tačiau jo teikiama nauda yra labai didelė.

Dabar pasiaiškinkime, kokių privalumų gali turėti dėkingumas ir kaip jis gali padėti gyvenime.

1 .Dėkingumas padeda užmegzti daugiau pažinčių

Žodis „Ačiū“ demonstruoja jūsų išsiauklėjimą ir geras manieras. Taip pat jis padeda įsigyti naujų draugų ir daryti įtaką žmonėms. Dėkingumo jausmas ir atviras jo demonstravimas sukelia kito asmens palankumą jums.

REKLAMA

Padėkoję atsitiktiniam nepažįstamajam už tai, kad jis atvėrė jums duris, arba išsiuntę kolegai dėkingumo laišką už pagalbą vykdant projektą, galite užmegzti tvirtus ir perspektyvius ryšius.

2. Dėkingumas lemia gerą savijautą

Nustatyta, kad dėkingi žmonės beveik nepatiria fizinio diskomforto, turi stiprią imuninę sistemą, pasižymi dideliu produktyvumu ir net nevengia profilaktinių sveikatos patikrinimų. Todėl jų vidutiniška gyvenimo trukmė būna ilgesnė.

3. Dėkingumas gerina psichinę sveikatą

Dėkingumas nuslopina daugybę „nuodingų“ emocijų, pavyzdžiui, nuoskaudą, pavydą, apgailestavimą ir nusivylimus.

Mokslininkai atliko tyrimus, kurie patvirtino, kad dėkingumas sustiprina laimės pojūtį ir padeda išsigydyti nuo depresijos.

4. Dėkingumas slopina agresiją ir daro jautresniu kitiems

Dėkingi žmonės būna linkę į geranoriškumą net tada, kai kiti nusiteikę priešiškai. Jie reaguoja labai pozityviai atsakydami į neigiamą reakciją. Jų neįmanoma išprovokuoti agresijai ar net smulkiam konfliktui.

5. Dėkingi žmonės geriau miega

Įrodytas faktas: sistemingas dėkingumo dienoraščio rašymas padeda geriau išsimiegoti. Reikia užrašinėti tik tokius dalykus, už kuriuos esate dėkingi savo gyvenime.

6. Dėkingumas didina savivertę

Žmonės, kurie jaučia dėkingumo jausmą, nesikankina dėl kitų nuomonės apie juos ir aplinkinių vertinimo. Užuot pavydėję tiems, kuri turi daugiau pinigų arba geriau apmokamus darbus, dėkingi žmonės paprasčiausiai pripažįsta jų laimėjimus ir patys stengiasi kuo daugiau pasiekti.

7. Dėkingumas vysto valią

Dėkingumas gali ne tik sumažinti nerimą, bet ir padeda atstatyti prarastą dvasinę pusiausvyrą bei ugdyti valią.

Beje, būtent sugebėjimas jaustis dėkingam stiprina atsparumą emociniams sukrėtimams.

8. Dėkingumas padeda vystyti kantrybę

Žmonės, kurie atvirai, nuoširdžiai ir geraširdiškai sugeba pasakyti „Ačiū“, paprastai būna ramesni ir kantresni, lyginant su nemandagiais, egoistiškais ir arogantiškais žmonėmis.

Kiekvienas iš mūsų turi sugebėjimų ir galimybių vystyti savo dėkingumo jausmą. Pasistenkite atkreipti dėmesį į visa tai, už ką jūs galite būti dėkingi, tada liausitės nuolat būti nepatenkinti ir skųstis savo gyvenimu.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA