REKLAMA

Pribloškiantys faktai: yra gyvenimas po mirties, bet su viena išlyga

REKLAMA

Po smegenų mirties viskas baigta, sąmonė pranyksta, žmogus nieko nebejaučia. Bet ar tai tiesa? Portalas Focus.de pateikė keturis pribloškiančius mokslinius faktus mirties tema.

1. Ilgesnė sąmonė

 Dabar mokslininkai gali įrodyti, kad egzistuoja gyvenimas po mirties, tik jis trunka kelias minutes. 57 metų socialinio darbuotojo iš Pietų Hemptono atvejis patvirtino ilgesnę sąmonės fazę. Mat miręs žmogus du kartus išgirdo aparato pypsėjimus. O šis prietaisas skleidė garsus trijų minučių intervalais.

2.Testas su žiurkėmis

Smegenų funkcija po širdies sustojimo trumpam laikui labai smarkiai pagerėja. Tai nustatė mokslininkai iš Mičigano universiteto, atlikdami tyrimus su žiurkėmis. Visų tiriamųjų graužikų smegenų funkcija po širdies sustojimo trumpam laikui smarkiai sustiprėdavo.

REKLAMA

3. Kultūriniai skirtumai

Egzistuoja kultūriniai klinikinės mirties išgyvenimo skirtumai. Tai įrodinėja sociologijos profesorius Hubertas Knoblauchas. Jis įsitikinęs, kad visi išgyvenimai susiję su autobiografiniais ir kultūros nulemtais smegenų procesais. Tyrinėdamas įvairias kultūras, jis nustatė, kad viena moteris iš Indijos jojo į dangų ant karvės, o amerikietis važiavo ten geltonuoju taksi.

4. Pamiršti prisiminimai

Britų kardiologas Samas Parnia atkreipė dėmesį, kad daug žmonių išgyvendami klinikinę mirtį rodo dvasinį aktyvumą, tačiau atsigavę jie pamiršta. To priežastys gali būti smegenų pažeidimai arba sedatyvinės nejautros priemonės, kurios sunaikina prisiminimus. 

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA