REKLAMA

Kaip gyventi visavertį gyvenimą, nepriklausomai nuo aplinkybių

REKLAMA

Mes dažnai vengiame problemų, bijome į jas pažvelgti arba stengiamės išsaugoti tai, ką baisu prarasti. Puolame į neviltį dėl praradimų arba liguistai stengiamės viską kontroliuoti, kurdami saugumo iliuziją. Mėginame sulaikyti tai, kas malonu, užfiksuoti jį santykių ar materialių investicijų kaina, magišku mąstymu arba derybomis su Dievu, kad jis būtų gailestingas ir neatimtų to, ką turime.

Deja, jokios priemonės neužtikrina amžinojo gyvenimo žemėje, nenykstančios jaunystės ir sveikatos, populiarumo, pripažinimo ar idealių santykių. Viltį, kad viskas visada bus gerai, viena kartą pakeičia praradimo skausmas ir nusivylimas, po kurio seka nuskriaustojo kentėjimas ir naujų vilčių kūrimas. Toliau ciklas kartojasi iš naujo. Šis ciklas senai ir išsamiai aprašytas įvairiuose šaltiniuose (pavyzdžiui, indų Sansaros ratas). Jo esmė yra ta, kad tokiu nemaloniu būdu vyksta mūsų sąmonės vystymasis (arba degradacija).

Iš esmės žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas:

*tuos, kurie laukia tinkamų sąlygų, kad galėtų pradėti gyventi tikrą gyvenimą (pavyzdžiui, kai viskas aplinkui bus gerai);

*tuos, kurie išmoko gyventi visavertį gyvenimą, nepriklausomai nuo aplinkybių.

REKLAMA

Beje, jeigu jūs būtumėte Likimas arba Dievas, tai kuriems iš šių dviejų gupių norėtumėte nusišypsoti?

Toliau atskleisime 10 gyvenimo principų, kaip gyventi nepriklausant nuo aplinkybių.

1 .Audros metu būkite centre

Ciklono centre visada būna ramu. Čia ir dabar visada yra gyvenimas. Bet kokia neigiama situacija – tik būdas praplėsti centrą ir realizuoti savo dvasinį potencialą.

2. Valdykite laiką

Sulėtinkite kino filmą ir apžiūrinėkite detales. Net baisiausias įvykis, suskaidytas į smulkius momentus tampa tiesiog nauja patirtimi, kuri vėliau gali pasirodyti vertingiausia gyvenime.

3.Neeikvokite jėgų tam, ko negalima pakeisti

Pavyzdžiui, verta valdyti savo būseną ir pasinaudoti tomis galimybėmis, kurios atsiveria vietoj pasipriešinimo nemalonioms išorinėms aplinkybėms.

4. Nenugrimzkite į viltis, poilsį, euforiją

Žinoma, verta pasinaudoti ramiu etapu, kad galėtumėte suvokti, atsipalaiduoti, realizuoti tai, kas buvo atidėta. Tačiau nereikia prisirišti prie gardaus maisto ir kurti planų, kad turėsite jo visada. Vieną kartą „mėgstamas šokoladas“ pasibaigs. Jeigu jūs dėl to nusiminsite, vadinasi, likote praeityje. Nepraraskite kontakto su realybe, nes troškimas „pailsėti“ dažniausiai reiškia prarastas galimybes ateityje, juk kitos audros niekas neatšauks.

5. Nedarykite nieko iš baimės, abejonių, negatyvizmo, nusiminimo

Mokykitės valdyti baimę, pažvelgti į situaciją iš kito kampo. Iš pradžių atstatykite savo stabilią būseną, tada rinkitės ir veikite. Taip kiekvienas veiksmas bus idealus. Prisiminkite, kad klaidų nebūna, būna tik iškreipta realybė.

6. Suraskite (arba susikurkite) prasmę už savo gyvenimo ribų

Skamba keistai, bet pasirinkę didį tikslą, mes tampame didžio dalimi, išsiplečiame laike ir erdvėje. Tada baigtinumas netenka tokios didelės reikšmės, juk tai, ką sukursite, egzistuos ir po jūsų. Didelė prasmė nereiškia nerealių tikslų ir užduočių. Kartas visai paprastas dalykėlis tampa svarbiausia didelio dalyko dalimi.

REKLAMA