REKLAMA

Vidinio gyvenimo švara. Kaip jos pasiekti?

REKLAMA

Žmogus trokšta būti laimingas, džiaugtis ir mylėti, tik dažnai net ir žinodamas, ką turėtų daryti, kad būtų laimingas, neturi tiek valios ir jėgų, kad tai pasiektų. Mums yra sunku keistis, sunku pakeisti savo charakterį, atrodo beveik neįveikiami blogi įpročiai. Ką daryti? Kaip išlipti iš duobės, kurią patys kažkada iš nežinojimo ir aplinkybių veikiami išsikasėme?

Pirmas žingsnis, kurio moko išminčius Patandžalis „jogos sutrose“ yra Jamas – tai atsisakyti to, kas kenkia. Antrasis žingsnis – Nijama, kuri moko priimti į savo gyvenimą, tai kas naudinga. Šiame straipsnyje pabandysiu tik šiek tiek prisiliesti prie to praktiškai. Ką reikia daryti ir ko nedaryti kasdien, kaip apvalyti savo gyvenimą, kad mūsų sąmonės lygis pakiltų, taptume sveikesni, švaresni ir vidumi, ir išore. Tai pamatas, ant kurio galėsime statyti savo laimę.

Į mus supantį pasaulį žvelgiame savo išorinių juslių pagalba. Mes matome akimis, girdime ausimis, užuodžiame, jaučiame skonį, liečiame. Tai kanalai per kuriuos priimame informaciją į savo vidų. O ką priimame – tą ir turime. Kaip mūsų fizinis kūnas reikalauja fizinio maisto, vitaminų, mineralinių elementų, kad galėtų augti, būti sveikas, labai panašiai mūsų vidus nori šiek tiek subtilesnio maisto dalelių, tam, kad jis pajustų laimę ir pasitenkinimą. Jis trokšta naujų įspūdžių, emocijų, žinių ir t.t. Ir jo laimė, bei sveikata priklauso nuo to, kuo mes jį „maitinsime“. Juk kai valgome nesveiką, pagedusį maistą nesistebime, kodėl mūsų kūnai išsipučia, suserga. Kodėl mes kartais, vis dar naiviai tikimės, kad kai į savo vidų krauname neigiamą informaciją, blogas emocijas, turėtume būti laimingi ir linksmi? Deja, mūsų vidus nuo netinkamo „maitinimo“ irgi pradeda sirgti. Ir tai pasireiškia įvairiomis depresijomis, nepasitenkinimu, nusivylimu ir pan. Taigi, kaip tinkamai „pamaitinti“ savo vidų ir išsilaisvinti nuo kančių?

Vidinė švaraIšnagrinėkime kanalus, per kuriuos mes maitiname savo vidų, t. y. , regos, klausos, skonio, lytėjimo ir uoslės kanalus.

Pradėkime nuo regos. Akys – sielos veidrodis, bet kaip dažnai nuo netinkamo gyvenimo jos apsiblausia ir netenka savo spindesio. Paniurusiais veidais žmonės eina gatve ir mato aplinkui šiukšles, girtus žmones, nesutvarkytas gatves, mato nešvarą ir pyktį. Toks matymas – tai tam tikras sąmonės būvis, kuriame yra užstrigęs žmogus. O pakėlęs savo sąmonę, tas pats žmogus pradėtų matyti visai kitus dalykus. Jis pamatytų besidžiaugiančius vaikus, saulę, šiukšles renkančius žmones, sodus ir darželius, medžius, kuriuos kažkas pasodino, pamatytų žmones, kurie myli, kurių akys spindi. Išorė – mūsų vidaus atspindys. Ir kiekvienas iš mūsų mato skirtingai, nes gyvena skirtingame sąmonės lygyje. Skamba neįtikėtinai, juk mes įsitikinę, kad realybė yra viena?! O optimistai, realistai ir pesimistai tik psichologijos terminai? Na, gal tai ir skirtingi terminai, bet patikėkite jų visų pasauliai irgi skirtingi. Ir jie gyvena šalia, kartais vieni kitų net nepastebėdami. Optimistai tarp optimistų, pesimistai tarp pesimistų. Nes toks tokį pritraukia.

REKLAMA
REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA