REKLAMA

Seniausias sveikatos taisymo būdas užima tik 10 minučių per dieną

REKLAMA

Kol kūnas, siela ir protas sudaro harmoniją, žmogus bus sveikas. Tai ir yra ajurvedinės filosofijos ir seniausio gydymo metodo pagrindas.

Siūlome susipažinti su savarankiško ajurvedinio gydymosi technika, kuriai prireiks tik 10 minučių per dieną. Reguliarus jos kartojimas pagerins bendrą fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą.

RYTAS – 6 minutės

Liežuvio valymas – 30 sekundžių

Išsivalę dantis pašalinkite apnašas ir maisto liekanas nuo liežuvio. Apnašos susidaro iš šalutinių medžiagų apykaitos produktų ir toksinių medžiagų, todėl jas reikia laiku pašalinti. Taip padėsite ir kepenims, tulžies pūslei bei inkstams, kurie atlieka kenksmingų medžiagų įšalinimo iš organizmo funkcijas.

REKLAMA

Sezamų aliejaus panaudojimas – 2 minutės

Išvalę dantis ir liežuvį 2 minutes skalaukite burną sezamų aliejumi. Po to išspjaukite ir paskalaukite burną šiltu vandeniu.

Sezamų aliejus apsaugo dantis nuo akmenų susidarymo, karieso ir gingivito. Jame yra linolo rūgšties, kuri naikina grybelius, bakterijas ir virusus.

Masažas – 3 minutės

Pamasažuokite kiekvieną savo kūno dalį tokia eilės tvarka: kaklas, nugara (kiek tik galite pasiekti), toliau sukamaisiais judesiai patrinkite pečius, rankas ir pirštus. Krūtinės viršų masažuokite švelniais horizontaliais judesiais, pereidami prie pilvo. Pilvą masažuokite iš viršaus žemyn ir iš kairės į dešinę. Klubus glostykite nuo nugaros į priekį ir iš viršaus žemyn. Tada pereikite prie kelių ir pėdų, trinkite juos sukamaisiais judesiais.

Toks masažas pagerina energijos cirkuliaciją ir papildo jos atsargas. Kiekvienas odos lopinėlis yra susijęs su tam tikru vidaus organu, todėl pagerėja jų kraujo apytaka.

DIENA – 2 minutės

Karštas vanduo – 30 sekundžių

Užvirinkite pusę litro vandens, supilkite jį į termosą ir išgerkite mažais gurkšneliais per pusvalandį. Dėl savo ypatingų energinių savybių virintas vanduo stimuliuoja virškinimo procesus ir padeda pašalinti toksines medžiagas iš organizmo.

Atpalaiduojantis kvėpavimas – 2 minutės

Giliai įkvėpkite per nosį, sulaikykite kvėpavimą ir vėl iškvėpkite per nosį. Negalvokite apie nieką. Jeigu bus sunku išsivaduoti nuo minčių, tai bent pagalvokite apie kažką gero: vėją, paplūdimį…

Mintys apie problemas, pyktis, baimė skatina vidaus organų ligas, o atsipalaidavimas gydo. Atpalaiduojantis kvėpavimas padeda smegenims gaminti endorfinus, kurie suteikia laimės pojūtį. Verta to išmokti.

VAKARAS – 2 minutės

Virškinimo sistemos stimuliavimas ir miego gerinimas – 2 minutės

Pašildykite mažą kiekį sezamo aliejaus ir įtrinkite kelis lašus į skrandžio sritį, po to sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę delnu masažuokite pilvą.

Po to uždėkite šiltame vandenyje suvilgytą rankšluostį ant pilvo ir palaikykite, kol jis atvės. Tada sausai nušluostykite pilvą. Toks lengvas masažas padeda sureguliuoti virškinimą , stimuliuoja žarnyno susitraukinėjimą. O tai išsprendžia nemigos problemą, kuri atsiranda dėl virškinimo sistemos darbo sutrikimų.

REKLAMA