REKLAMA

Amžius raukšlėmis paženklina odą, o entuziazmo stoka – sielą

REKLAMA

Entuziazmas – tai ugnis, vedanti mus į laimę, troškimas daryti tai, kas įkvepia ir kas iš tikrųjų patinka, tai atvirumas visam kam, ką mes sutinkame savo kelyje.

Savo kasdienybėje mes jaučiamės gana komfortiškai, su laiku priprantame prie monotoniškumo ir rutinos. Tada pradedame rinktis patogius tikslus, o ne tuos, kurie gali pripildyti mus energijos ir padaryti laimingus.

„Kaip visada skubūs dalykai nepalieka laiko svarbiems“, – sakė argentiniečių dailininkas Joaquinas Salvadoras Lavado.

Vaikystėje mes turime įgimtą sugebėjimą branginti tai, ką mylime ir mėgstame. Mes sužinome, stebimės ir semiamės įkvėpimo iš pačių paprasčiausių dalykų. Deja, bręsdami prarandame šį sugebėjimą. Laimei, ne visiškai!

EntuziazmasGyvenimas, kupinas entuziazmo

REKLAMA

Sugebėjimas gyventi su entuziazmu nėra gaunamas iš prigimties. Atvirkščiai, jį reikia išsiugdyti, išmokti, keičiant požiūrį į pasaulį.

Gyventi su entuziazmu, vadinasi, be perstojo ieškoti, neprarandant vilties, likti atviram emocijoms ir naujiems eksperimentams.

Ar laikote save entuziazmo kupina asmenybe? Jeigu taip, tai, be abejonės, žvelgiate į šį pasaulį ypatingu žvilgsniu. Pastebite detales, kurių nemato kiti, sustojate, kad pasigėrėtumėte smulkmenomis, kurias dovanoja gyvenimas.

„Genialumo paslaptis – išsaugoti savyje vaiką iki gilios senatvės, o tai reiškia – išsaugoti entuziazmą“, – rašė Aldousas Huxsley.

Entuziazmas padeda pamiršti skundus, nepasitenkinimą, negatyvumą, nepasitikėjimą ir atsiverti pasauliui, kupinam naujų galimybių ir perspektyvų. Mes pradedame tikėti, kad turime jėgų ir energijos pasiekti viską, ko trokštame.

„Kai galvoji, kad gali, ir kai galvoji, kad negali, – bet kuriuo atveju būni teisus“, – sakė Henris Fordas.

Tikėjimas savimi įgalina mus panaudoti resursus, kurie reikalingi bet kokioms problemoms spręsti. Ir Albertas Bandura, kūręs žmogaus efektyvumo teoriją, teigė, kad bet kokiam tikslui pasiekti žmogui reikia patikėti savo jėgomis.

Kad įgautų motyvacijos, žmogui reikia pasitikėti savimi ir tikėti, kad jis turi jėgų, sugebėjimų ir žinių savo siekiams realizuoti.

Gyvenkime dabar!Mokykitės entuziazmo

Entuziazmas – tokia pasaulėžiūra, kuri padeda mums nuolat išsaugoti motyvaciją ir atsilaikyti prieš gyvenimo sunkumus.

Priimdami kiekvieną patirtį ir pamoką, kuri padeda augti, mes galime susikurti optimistišką požiūrį į viską, kas mus supa. Ir net į negandas ir sunkumus, su kuriais susiduriame. Toks požiūris suteikia galimybę išsaugoti motyvaciją sunkiausiose situacijose.

Be to, entuziazmas turi daug bendro su mūsų sugebėjimu mylėti. Mat šis bruožas būna susijęs su stipresniu grožio suvokimu, kuris glūdi visur kur, kas su mumis vyksta.

„Neleiskite savo entuziazmui – šiam vertingiausiam gėriui – sudegti darbe, veržkitės į priekį ir visada siekite aukščiausių tikslų“, – rašė Nikaragvos poetas Rubenas Dario.

Imkime pavyzdį iš vaikų, mokykimės būti entuziastingi!

Šaltinis: exploringyourmind.com

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA