REKLAMA

7 psichologiniai sveikatos dėsniai

REKLAMA

Žmonės, kurių sveikata silpna, nuolat galvoja apie ligas. Jie „įsiklauso“ į menkiausius simptomus, seka juos, tyrinėja, kol nesulaukia to, ko tikėjosi, nes toks tokį traukia.

Jūs galite tapti sveiki, jei nuolat galvosite apie sveikatą, o ne apie ligas, apie stiprybę, o ne apie silpnumą, apie meilę, o ne apie neapykantą, tai yra, jūsų mintys turi būti konstruktyvios, o ne griaunančios. Psichologas Valerijus Rozanovas siūlo įsidėmėti septynis sveikatos dėsnius.

1 .Jūs visada turite galių išgydyti save.

Fiziniame kūne užprogramuoti savigydos mechanizmai. Jis turi apsauginę sistemą, kuri nepraleidžia nei išorinių, nei vidinių ligų sukėlėjų. Kūno sandara numato regeneracijos procesą, nes kasdien susidaro naujos ląstelės. Mes galime sustabdyti šį procesą tik tada, kai netikime šiuo sugebėjimu ir neduodame kūnui to, ko jam reikia: poilsio, tinkamos mitybos, krūvio.

2. Tik jūs galite išgydyti save.

REKLAMA

Niekas kitas nepadarys to už jus. Sukurti komandą, padedančią išgyti, yra labai svarbu. Jos dalyviai gali pasiūlyti savo žinias, idėjas, įvairius požiūrius ir savo palaikymą. Tačiau tie žmonės negali išgydyti jūsų, net tik jūs tai galite. Tai asmeninė savęs pažinimo ir dvasinės evoliucijos kelionė. Niekas negali jausti jūsų emocijų, suprasti, kaip veikia jūsų protas, ar pagimdyti jūsų minčių. Kiti gali tik padėti jums atsekti nesveikus modelius, tačiau pakeisti juo galite tik jūsų.

3 IIš pradžių išgydykite sielą, po jos seks proto ir kūno išgijimas.

Siela, protas ir kūnas turi skirtingus poreikius, ir jeigu jie gaus tai, kas būtina, tai nebus nesveiki. Bei jeigu kurį nors apleisite, tai sutriks vientisumas ir liga galės atakuoti viską. Išgijimas ir reiškia ryšio tarp sielos, proto ir kūno atstatymą. Tuo metu, kai medicina pirmiausia rūpinasi kūnu, religija mums primena apie sielos gydymą, nes jinai – mūsų egzistencijos šaltinis, įkvepiantis gyvybę ir į protą, ir į kūną. Jeigu pradėsime nuo čia, tai visa kita pasitemps automatiškai.

O kokie mūs sielos poreikiai? Gyventi prasmingai ir su džiaugsmu, vystytis , augti ir išreikšti savo impulsus mintimis, žodžiais ir poelgiais.

4. Išgydo tik meilė

Meilės energija būna kupina neįtikėtinos gydomosios galios. Jūsų siunčiama į bet kurią kūno dalį, kur jaučiamas skausmas, meilės neš atnaujinančią sielos ir proto jėgą. Galvoje įvyksta dėmesio perkėlimas nuo problemos nustatymo į sprendimo paieškas, o siela „mato“ skaudamą vietą ir pripildo ją besąlyginės meilės. šis jausmas gyvuoja dabartyje, būtent ten, kur vyksta išgijimas – o ne praeityje ar ateityje.

5 Atleidimas atlaisvina sieloje vietos meilei.

Kai jūsų širdis būna pilna baimės, pykčio, liūdesio ar nevilties, joje nelieka vietos šiltiems jausmams, be kurių sunku išlikti sveikiems. Meilė susijusi su siela, o atleidimas – su protu. Atleidimas išlaisvina emocinę įtampą, kuri pripildo protą slogių minčių – tų, kurie iššaukia aukos elgseną ir verčia mus jaustis nuskriaustais, trukdo mums gyventi normalų, visavertį gyvenimą.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA