REKLAMA

Tikėkite – ir gausite savo stebuklą!

REKLAMA

Kai kartkartėmis spaudoje pasirodo pranešimai apie stebuklingus išgijimus nuo mirtinų ligų, gydytojų ir mokslininkų veidus iškreipia skeptiškos šypsenos. Net kai kalbama apie neginčijamus faktus, patvirtintus šiuolaikiniais tyrimais, tradicinė medicina numoja ranka arba stengiasi paaiškinti netikėtą ligonio išgijimą klaidinga diagnoze.

Amerikiečių genetikas Bruce Liptonas tvirtina, kad žmogus per tikrą ir tvirtą tikėjimą, tik savo minties jėga gali išsigydyti nuo bet kokios ligos. Ir jokios mistikos čia nėra: Liptono tyrimai parodė, kad tikslingas psichologinis poveikis gali pakeisti organizmo genetinį kodą.

Genai pavaldūs žmogaus tikėjimui

Daugybę metų Liptonas specializuojasi genetinėje inžinerijoje, sėkmingai apgynė daktaro disertaciją, tapo kelių atradimų autoriumi. Visą tą laiką mokslininkas kaip ir dauguma genetikų bei biochemikų tikėjo, kad žmogus yra savotiškas biologinis robotas, kurio gyvenimas vyksta pagal programą, įrašytą jo genuose.

Šiuo požiūriu genai nulemia praktiškai viską: asmens išorines ypatybes, sugebėjimus, temperamentą, polinkius į tam tikras ligas ir gyvenimo trukmę. Niekas negali pakeisti savo genetinio kodo, vadinasi, mums reikia nuolankiai susitaikyti su savo lemtimi.

REKLAMA

Daktaro Liptono pažiūrų lūžio momentu tapo 1980 metais jo atlikti eksperimentai, tiriant ląstelinių membranų elgsenos ypatumus. Iki to laiko mokslininkai manė, kad būtent genai, esantys ląstelės branduolyje, nulemia, ką reikia praleisti pro membraną., o ko – ne. Tačiau Liptono eksperimentai parodė, kad išorinis poveikis ląstelei gali paveikti genų elgseną ir net pakeisti jų struktūrą.

Liko tik suprasti, ar galima atilikti tokius pokyčius veikiant psichiniais procesais, tai yra, tikėjimu, minties jėga.

„Iš esmės aš nesugalvojau nieko naujo, – sako daktaras Liptonas. – Šimtmečius medikams žinomas placebo efektas, kai ligoniui duodamos neutralios medžiagos, tikinant, kad tai yra vaistai. Ir tos medžiagos iš tiesų išgydo.“

Mokslinio paaiškinimo tokiam reiškiniui iki šiol nebuvo. Liptonas įrodė, kad tikėdamas tariamų vaistų gydomosiomis savybėmis žmogus pakeičia savo organizme vykstančius procesus molekulių lygmenyje. Jis gali „atjungti“ vienus genus ir priversti „įsijungti“ kitus. Jis gali net pakeisti savo genetinį kodą.

Stebuklai įmanomi!

Akademinis mokslas sutiko Liptono išvadas priešiškai. Tačiau mokslininkas tęsė savo tyrimus ir įrodė, kad be jokių vaistų galima paveikti savo organizmo genetinę sistemą. Mokslo kryptis, tyrinėjanti išorinių poveikių įtaką genetikai, buvo pavadinta epigenetika.

Ir vis dėlto stipriausiu poveikiu, galinčiu pakeisti mūsų sveikatos būklę, Liptonas laiko minties jėgą.

„Seniai žinoma, kad du žmonės gali turėti vienodą genetinį polinkį į vėžį, – aiškina Liptonas, – tačiau vienas suserga, kitas – ne. Kodėl? Nes jie gyveno skirtingai, vienas patirdavo daugiau streso už kitą, skirtingai vertino save, jautėsi ir mąstė. Šiandien galiu tvirtinti, kad mes esame pajėgūs valdyti savo biologinę prigimtį minties jėga, tikėjimu ir keisti savo genus.“

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA