REKLAMA

Kam Mėnulio užtemimas ženklina naujo etapo pradžią?

REKLAMA

Liepos 16-osios naktį turėjome galimybę stebėti dalinį Mėnulio užtemimą, kurio poveikį jautrūs žmonės turėtų jausti dar ilgai. Šis dangaus reiškinys visada būna apipintas išskirtine pagarba, tikėjimu ir magiškais ritualais.

Mėnulio užtemimas ne tik vizualiai įdomus ir paslaptingas procesas. Nuo senų laikų Mėnulis garbinamas, į jį kreipiamasi pagalbos. Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekanas, etnologas, baltų mitologijos žinovas prof. dr. Rimantas Balsys pažymi, kad kone visi mūsų senieji kalendoriniai papročiai, pradedant aiškinimais, sakmėmis apie Mėnulio, jo dėmių kilmę ir baigiant burtais bei maldomis, susiję su Mėnuliu.

„Yra sakmė apie burtininką Tvarkauskį, kuris buvo ištremtas į Mėnulį, arba pasakojama, kad mergina ėjo vandens parsinešti, apvirto su kibirais ir sušuko Mėnuliui: „Mano užpakalis geriau šviečia negu tu!“ Mėnulis įsižeidęs paėmė ją į dangų ir mes dabar ją matome su naščiais ir kibirais“, – pasakojo etnologas.

Profesoriaus teigimu, Mėnulio dievybės baltų kultūroje nėra, bet yra išlikusios maldelės, kuriose kreipiamasi į jauną arba pilną mėnulį: „Mėnuo, Mėnulaiti“, prašoma jo sveikatos, jaunystės, grožio, ištvermės.

„Galima daryti prielaidą, kad pats Mėnulis mūsų krašte laikytas dievybe. O prūsai turėjo atskirtą dievybę Svaikstiką, kuris globojo visus dangaus šviesulius“, – sakė pašnekovas.

REKLAMA

Prof. dr. R. Balsys priminė ir Mėnulio kalendoriaus prietarus, kuriais iki šios dienos žmonės vadovaujasi, kai sodina augalus, daržoves, nuima derlių. „Pavyzdžiui, kopūstai nuimami tik per delčią. O jeigu kiaulę per delčią pjausi – tai įdėjęs į puodą didelį gabalą mėsos – rasi mažą, o jeigu per pilnatį pjausi, tai į puodą įdėjus mažą gabalą mėsos – puodas bus pilnas“, – linkėjo R. Balsys.

Astrologė V. Liaugminienė įsitikinusi, kad Mėnulis veikia ne tik augalus ir gyvūnus, bet ir žmones. „Mėnulio užtemimas jau visą savaitę prieš iškelia problemas, temas, kurių mūsų sąmonė nenori matyti. Tad užtemimas yra labai geras laikas tai išspręsti“, – sakė V. Liaugminienė.

Astrologė prisipažino, jog pati per Mėnulio užtemimą atlieka paprastą, tačiau labai efektyvią praktiką. „Likus valandai iki užtemimo nusiprausiu po kontrastiniu dušu, įsivaizduodama, kad vanduo nuplauna visas negatyvias emocijas, mintis. Procedūrą užbaigiu šaltu vandeniu.

Po to atsisėdu ir pagalvoju, kas tuo metu mane labiausiai jaudina, kokia skaudžiausia problema, tema. Gal santykiai su vaikais, vyru, gal darbas.

Užtemimas vyksta Ožiaragio ženkle. Galbūt jis įjungia tikslų, planavimo, galbūt struktūros trūkumo pojūtį. Gal kyla klausimai – ko aš nepadarau, kodėl delsiu, gal tingiu?

Aš pasirenku vieną temą ir atlieku nuoširdžią savianalizę, pagalvoju ir užsirašau, kodėl atsirado skaudi situacija, ką aš ne taip pasakiau, padariau. Jeigu situacija apie santykius, įsivaizduoju, kad kitas žmogus sėdi priešais mane, ką jis papasakotų, pasakytų. Visas mintis, kurios kyla, užsirašau. Po to įsivaizduoju kitoje kėdėje save, ką aš papasakočiau apie tą pačią situaciją, ir taip pat užsirašau. Visą dialogą užbaigiu atsiprašymu ir paleidimu, suvokdama, kad ne aplinka, o aš pati blogai pasielgiau. Ši praktika man padeda „nunulinti“ probleminę situaciją. Po šios procedūros dar kartą nusimaudau po dušu ir pasijuntu išsilaisvinusi nuo problemos. Tokią praktiką rekomenduoju savo mokiniams ir visi dalinasi, jog ši užtemimo psichoterapija su savimi labai efektyvi“, – sakė astrologė.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA