REKLAMA

Efektyvus metodas, kaip apsisaugoti nuo nemalonių žmonių ir situacijų

REKLAMA

Ar kada nors bandėte suskaičiuoti, kiek kartų per dieną tenka susidurti su nepakenčiamais žmonėmis, patekti į nemalonią padėtį? Tokie dalykai visiems yra neišvengiami. Jie gadina nuotaiką, o kartais ir sveikatą.

Econet.ru žurnalistė Lialia Grad atrado būdą, kaip nuo to apsisaugoti ir pavadino jį „Švaraus kambario“ metodu. Ką reiškia įsivaizduojamas švarus kambarys? Švarus kambarys savo viduje – tai protingas apsaugos mechanizmas, kuris neišeikvoja mūsų jėgų bandymams patikti visiems iš eilės. Ir ne tik.

„Vieną kartą atradau sau švaraus kambario poveikį, – rašo ji. – Supratau, kad tai yra išsivadavimas nuo bet kokio nepageidaujamo kėsinimosi į asmeninę emocinę erdvę. Jis būtinas kiekvienam, nes ne visoks bendravimas mums yra priimtinas, ne visi žmonės, su kuriais susiduriame per dienas, būna psichiškai sveiki ar bent priskirtini mums malonių asmenų kategorijai. Labai naudinga išmokti palikti tuos nemalonius asmenis už savo vidinio švaraus kambario sienų, o į vidų įeiti tik pačiam ir įsileisti nebent pačius brangiausius žmones.“

Pasislėpti švariame kambaryje – tikrai veiksminga

Tai suveikia kiekvieną kartą, kai sutinkate eilinį „trolį“ su savo anoniminėmis nuodų atsargomis. Kurias jis rūpestingai pila jums į veidą, tikėdamasis įprastos reakcijos. O jūs nereaguojate. Jūs pasitraukėte ir įėjote į savo švarų kambarį, užsidarėte duris ir svajojate arba skaitote įdomią knygą.

REKLAMA

Nuodai liko išorėje. Jie liko tam, kuris juos atnešė.

Ar jūs žinote, kad nepriimti nuodai yra savininko nuosavybė? Ir nukenčia nuo jų būtent jis, o ne tas, kuriam jie taip rūpestingai buvo sumaišyti.

Šis metodas puikiai veikia ir tada, kai priešininkas atakuoja jūsų teritoriją, stengdamasis ją okupuoti.

Švarus kambarys – tai sienos, kurių negalima pažeisti.

Jūs paprasčiausiai nieko neįrodinėjate, nesiginčijate, nesiteisinate. Tik su šypsena atsisveikinate ir išeinate į savo švarų kambarį, į kurį neįsinešate purvo, nes neprisiliečiate prie jo, nepaisant to, kad pašnekovas bendraudamas įkyriai drabstė jį.

Šis metodas būna efektyvus net tada, kai suveikia vidinės antipatijos mechanizmas, kai kitas žmogus jums nieko bloga nedaro, bet jūs jokių reikalų su juo turėti nenorite – nei blogų, nei gerų.

Jūs paprasčiausi išeinate į savo švarų kambarį, apsiribodami etiketo formalumais.

Švarus kambarys savo viduje – tai protingas apsaugos mechanizmas, kuris neišeikvoja mūsų jėgų bandymams patikti visiems iš eilės. Ypač tiems, kuriems patikti – pavojinga.

Ne su visais žmonėmis reikia draugauti. Ne visus reikia kentėti. Ne visiems reikia pataikauti, nuolaidžiauti, įsiteikinėti. Ne visiems galima atverti duris į savo sielą. Ne visus maloninti savo lojalumu ir aptarnauti. Yra galimybė paprasčiausiai išeiti.

Pasitraukti į savo švarų kambarį ir tapti emocionaliai nepasiekiamam.

Saugokite ir tausokite save, niekam netapkite jų emocinės tironijos objektu ar auka.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA