REKLAMA

Pasitikėti savimi padeda ir mokslas, ir magija

REKLAMA

Tyrimais patvirtinta, kad savimi pasitikintys žmonės ne tik laimingesni, bet ir greičiau atsitiesia užklupus negandoms. Paaiškėjo, kad psichologinė savikliova trukdo streso hormonui kortizoliui ilgai išsilaikyti organizme. Specialistai ragina pasitikėjimą savimi stiprinti specialiomis treniruotėmis. Visgi jie neatmeta galimybės, kad netikėti triukai iš mokslo bei ezoterikos pasaulio irgi didina savivertę.

Spalvų galia

Spalvų teoretikė amerikietė Suzannė Caygill sukūrė teoriją, kurioje teigiama, kad žmogaus akių, plaukų ir odos spalva susijusi su jo asmenybe. O tinkamai suderinti drabužių atspalviai padeda ne tik paryškinti išvaizdą, bet ir harmonizuoti asmenybę. Taip nutinka, nes spalvos tiesiogiai veikia smegenis. 1996 m. įrodyta, kad vaistų spalva turi įtakos jų poveikiui. Tikima, kad didelė raudona piliulė veikia greičiausiai, o vidutinės mėlynos tabletės geriausiai malšina skausmą. Šis reiškinys, iš dalies laikomas placebo efektu, mokslininkų teigimu, susijęs su asociacijomis ir patirtimi. Labai panašiai veikia ir spalvoti drabužiai. Astrologai įsitikinę, kas viskas šiek tiek sudėtingiau. Jie mano, kad planetos globoja spalvas. Jos skirstomos į 3 grupes: bazinę, kuri priskiriama pagal gimimo dieną, papildančią, teikiančią pageidaujamų savybių ir priešišką, kuri slopina arba erzina. Tad prireikus konkrečios savybės galima pasinaudoti papildančiomis spalvomis:

•Raudona atitinka Marsą. Ji savo tikslų padeda siekti aktyviems ir drąsiems žmonėms. Kuklūs asmenys norėdami įgyti kovingumo turėtų rinktis tik vieną raudoną aksesuarą arba prigesintus atspalvius.

•Geltona atitinka Saulę. Ji teikia optimizmo, padeda atkreipti dėmesį į save. Šiaurės klimato šalyse derėtų rinktis švelnius geltonos atspalvius, mat ši spalva gali savotiškai apakinti aplinkinius, o per didelis dėmesys galiausiai ima varginti.

REKLAMA

•Balta siejama su Mėnuliu. Ji simbolizuoja švarą ir atsivėrimą. Tad baltai turėtų rengtis tie, kuriems sunku atsipalaiduoti bendraujant. Ji ne tik skatins atvirauti, bet ir aplinkinius veiks panašiai. Šios spalvos drabužių nederėtų rengtis, kai bendraujama su nemaloniais asmenimis.

•Rožinė – Veneros spalva. Ji be abejonės susijusi su meile ir švelniais jausmais. Šiltus atspalvius ir persikinę spalvą derėtų rinktis, jei norisi sulaukti globos, supratimo ir palaikymo. Šia spalva pasipuošusios moterys lengviau atskleidžia savo švelniąją pusę.

•Juoda atitinka paslaptingą Saturną. Padeda išnykti iš aplinkinių akiračio. Ją mėgsta vengia dėmesio. Visgi ši spalva gana pavojinga, nes siejama su askeze ir apribojimais. Tačiau būtent tokiais drabužiais dera puoštis, jei žmogus jaučiasi nesaugus.

•Pilka astrologiškai siejama su Chironu. Padeda išlaikyti pusiausvyrą. Tinkama darbui ir oficialiems susitikimams. Pilkai apsirengęs žmogus atrodo ramus, išmintingas ir saugus. Pilki atspalviai asmenis atpalaiduoja, jie ima lengviau bendrauti, tačiau išlieka ganėtinai budrūs.

•Mėlyna priskiriama Jupiteriui. Susijusi su išmintimi, rimtumu ir dvasingumu. Tai solidi ir pasitikėjimą stiprinanti spalva, kuri gelbsti laikant egzaminus, keliaujant į pokalbį dėl darbo ar svarbų pasimatymą.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA