REKLAMA

Efektyvus metodas, kaip apsisaugoti nuo nemalonių žmonių ir situacijų

REKLAMA

Ar kada nors bandėte suskaičiuoti, kiek kartų per dieną tenka susidurti su nepakenčiamais žmonėmis, patekti į nemalonią padėtį? Tokie dalykai visiems yra neišvengiami. Jie gadina nuotaiką, o kartais ir sveikatą.

Econet.ru žurnalistė Lialia Grad atrado būdą, kaip nuo to apsisaugoti, ir pavadino jį Švaraus kambario metodu. Ką reiškia įsivaizduojamas švarus kambarys? Švarus kambarys – tai protingas apsaugos mechanizmas, kuris neišeikvoja mūsų jėgų bandymams patikti visiems iš eilės. Ir ne tik.

„Vieną kartą atradau švaraus kambario poveikį, – rašo ji. – Supratau, kad tai yra išsivadavimas nuo bet kokio nepageidaujamo kėsinimosi į asmeninę emocinę erdvę. Jis būtinas kiekvienam, nes ne visoks bendravimas mums yra priimtinas, ne visi žmonės, su kuriais susiduriame, būna psichiškai sveiki ar bent priskirtini mums malonių asmenų kategorijai. Labai naudinga išmokti palikti tuos nemalonius asmenis už savo vidinio švaraus kambario sienų, o į vidų įeiti tik pačiam ir įsileisti nebent pačius brangiausius žmones.“

Pasislėpti švariame kambaryje – tikrai veiksminga

Tai suveikia kiekvieną kartą, kai sutinkate eilinį trolį su anoniminėmis nuodų atsargomis. Jis pila jums jas į veidą, tikėdamasis įprastos reakcijos. O jūs nereaguojate. Pasitraukiate ir įeinate į savo švarų kambarį, uždarote duris ir svajojate arba skaitote įdomią knygą.

REKLAMA

Nuodai liko išorėje  jie liko tam, kuris juos atnešė

Ar jūs žinote, kad nepriimti nuodai yra savininko nuosavybė? Ir nukenčia nuo jų būtent jis, o ne tas, kuriam jie taip rūpestingai buvo sumaišyti.

Šis metodas puikiai veikia ir tada, kai priešininkas atakuoja jūsų teritoriją, stengdamasis ją okupuoti.

Švarus kambarys – tai sienos, kurių negalima pažeisti

Jūs paprasčiausiai nieko neįrodinėjate, nesiginčijate, nesiteisinate. Tik su šypsena atsisveikinate ir išeinate į savo švarų kambarį, į kurį neįsinešate purvo, nes neprisiliečiate prie jo, nors pašnekovas bendraudamas įkyriai jį drabstė.

Šis metodas efektyvus net tada, kai suveikia vidinės antipatijos mechanizmas, kai kitas žmogus jums nieko bloga nedaro, bet jūs nenorite su juo turėti jokių reikalų – nei blogų, nei gerų.

Jūs paprasčiausi išeinate į savo švarų kambarį, apsiribodami etiketo formalumais.

Švarus kambarys savo viduje – tai protingas apsaugos mechanizmas, kuris neišeikvoja mūsų jėgų bandymams patikti visiems iš eilės. Ypač tiems, kuriems patikti – pavojinga.

Ne su visais žmonėmis reikia draugauti. Ne visus reikia kentėti. Ne visiems reikia pataikauti, nuolaidžiauti, įsiteikinėti. Ne visiems galima atverti duris į savo sielą. Ne visus maloninti savo lojalumu ir aptarnauti. Yra galimybė paprasčiausiai išeiti.

Pasitraukti į savo švarų kambarį ir tapti emocionaliai nepasiekiamam.

Saugokite ir tausokite save, netapkite niekieno emocinės tironijos objektu ar auka.

REKLAMA

Alfa.lt naujienos

REKLAMA