REKLAMA

Paprastas būdas išsiaiškinti savo gyvenimo tikslą

REKLAMA

Žymus amerikiečių gyvenimo būdo konsultantas Alanas Lakeinas savo knygoje „Kaip tapti savo likimo šeimininku“ siūlo paprastą būdą savo gyvenimo tikslui išsiaiškinti.

Atsakę į 3 jo pateiktus klausimus, galėsite geriau suvokti save ir suprasti, ką norite gauti iš savo gyvenimo.

Šiam pratimui atlikti jums prireiks 15 minučių laiko. Pasiruoškite jam. Paimkite 3 popieriaus lapus, rašiklį ir pasidėkite laikrodį.

Pirmasis klausimas apie gyvenimo tikslą

Paimkite pirmą popieriaus lapą. Jo viršuje užrašykite tokį klausimą: „Kokie mano gyvenimo tikslai?“ „Gyvenimo tikslais“ laikykite tas užduotis, kurias keliate sau pastaruoju metu.

REKLAMA

Jūs turite tik 2 minutes laiko, kad užrašytumėte atsakymus į šį klausimą. Dėstykite glaustai, naudokite bendras frazes, nesileiskite į detales, bet pasistenkite aprėpti kuo daugiau jūsų interesų sferų. Rašykite viską, kas jums šaus į galvą, ne varžydami savo fantazijos, neanalizuodami ir nevertindami.

Kai praeis 2 minutės, sustokite ir skirkite sau dar 2 minutes, kad patikrintumėte, ar nepraleidote kažko labai svarbaus. Galite pridėti papildomų tikslų, atsižvelgdami į savo dabartinį gyvenimo stilių. Pavyzdžiui, jei skaitote knygas važiuodami į darbą ir stovėdami eilėse, galbūt turite sąmoningai nesuvoktą tikslą – papildyti išsilavinimą.

Antrasis klausimas apie gyvenimo tikslą

Pirmame savo tikslų sąraše, sudarytame paskubomis, veikiausiai bus tokių bendrų sąvokų kaip „laimė“, „sėkmė“, „turtas“, „meilė“. Atsakymai į antrąjį klausimą padės konkrečiau apibrėžti savo tikslus.

Paimkite antrą popieriaus lapą ir viršuje užrašykite kitą klausimą: „Kaip norėtumėte praleisti artimiausius trejus metus?“

Ir vėl jūs turite tik 2 minutes. Per tą laiką surašykite savo atsakymus. Po to skirkite sau dar 2 minutes savo tikslų analizavimui ir patikslinimui.

Trečiasis klausimas apie gyvenimo tikslą

Dabar paimkite trečią popieriaus lapą ir užrašykite dar vieną klausimą: „Jeigu dabar sužinočiau, kad lygiai po 6 mėnesių mane užmuštų žaibas, kaip praleisčiau likusį gyvenimą?“

Nesvarstykite apie tai, kaip kokybiškai užbaigti pradėtus darbus ir kas bus po mirties. Galvokite tik apie tai, ką veiksite per paskutiniuosius 6 mėnesius.

Jūs vėl turite 2 minutes laiko atsakymams ir 2 minutes papildymams ir korektūroms.

Kaip bus užpildytas trečiasis lapas, skirkite 2 minutes tam, kad peržiūrėtumėte savo atsakymus į visus tris klausimus. Jeigu jaučiate, kad jums prireiks daugiau laiko, tai galite pasvarstyti ilgiau.

Pažvelgę į sąrašus, tikriausiai pastebėsite, kad atsakymai į antrąjį klausimą yra atsakymų į pirmąjį tęsinys, o atsakymai į trečiąjį klausimą – antrojo tęsinys. Tačiau daugumos žmonių nurodyti tikslai ima smarkiai skirtis, kai jie suvokia, kad gyvenimo laikas ribotas.

Trečiasis klausimas padeda geriau suvokti, kuo užsiimtume, jei aplinkybės priverstų blaiviai pažvelgti į savo gyvenimą. Šio klausimo prasmė – nustatyti tikrąjį gyvenimo tikslą.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA