REKLAMA

Kaip gyventi su malonumu? Naudingas psichologinis pratimas

REKLAMA

Daug kas nujaučia, kad mūsų psichologinė būsena veikia fizinę savijautą nė kiek ne menkiau už sportines treniruotes. Ir kad fiziniai pratimai negeros psichologinės būsenos fone nepagerins bendros sveikatos ir nepadės pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Apie 70 proc. antsvorio ir nesveiko liesumo, susikaustymo ir netaisyklingos laikysenos galima paaiškinti ne tik genetikos, neprotingo gyvenimo būdo, judėjimo stokos poveikiu, bet ir grynai psichologinėmis priežastimis.

Žmonės su tokiomis problemomis paprastai negyvena su malonumu.

Pakalbėkime apie mūsų dvasinį komfortą, kuris pratiškai garantuoja puikią sveikatą ir patrauklią išvaizdą.. O kartu su kvalifikuotu fiziniu krūviu – dar labiau.

Kaip psichika veikia kūną

REKLAMA

Galima daugybę metų taisyti pagal įvairiausias metodikas sveikatą, kurią ardo vidinis disbalansas, bet tai bus tuščias užsiėmimas. Tikslingas darbas, nukreiptas į vidinių problemų sprendimą, būtinai teigiamai atsispindės ir sveikatoje, ir sportiniuose laimėjimuose. Ne veltui kultūristai turi išmintingą posakį: „Pirmiausia sutvarkyk save, o paskui užsiimk kultūrizmu“. Jis turi gilią prasmę. Todėl priminsime jums vieną naudingą psichologinį metodą darbui su vidiniu pasauliu.

Per gyvenimą daug kas daro poveikį mūsų vidiniam pasauliui. Mes keičiame aplinką, aplinka keičia mus. Tai tęsiasi amžinai. Ir niekas neims ginčytis, kad svarbiausios, fundamentalios vertybės ir nuostatos susiformavo mūsų vaikystėje, bendraujant su tėvais ir kitais artimaisiais. Jos tarytum medžio kamieno rievės niekur neišnyksta. Tiesiog su metais jas uždengia vis nauji sluoksniai.

Žmonės, užaugę šeimose, kuriose meilė ir pagarba tarp tėvų buvo norma, smarkiai skiriasi nuo tų, kuriems šiuo atžvilgiu nepasisekė. Jie turi stiprų gerai juntamą pagrindą ir orumą.

Tokiems žmonėms net problemos kyla kitokios nei išaugusiųjų nedarniose šeimose. Pastariesiems būdingi kompleksai, bendravimo sunkumai (ypač su priešinga lytimi), sielą draskantys vidiniai prieštaravimai, žema savivertė. O visa tai prasidėjo namuose, šeimos rate, kur vaikišką sąmonę vis pasiekdavo baisi mintis, kad šeimoje kažkas negerai.

Santykiai su tėvais didžia dalimi nulemia mūsų gyvenimą

Ir tai yra natūralu. Sunku gerbti save, jei kažkur vidujai suvoki, kad esi kilęs iš nevertingų žmonių ar net nevykėlių, arba trumparegių, nesugebančių kurti savo gyvenimo, arba…

Trumpai tariant, jeigu dėl vienų ar kitų priežasčių nejaučiate gilios pagarbos savo tėvams , sunku bus pačiam pasijusti vertingu, gerbtinu žmogumi. Nuo to niekur nepabėgsite. Iš to kyla dauguma suaugusiųjų gyvenimo problemų

Ką daryti, jei ne viskas gerai?

O jeigu paimtume ir pakeistume visą tą „vaikystės palikimą“? Kaip manote, ar gyvenimas nuo to pagerėtų? Be abejonės, taip.

Net jeigu jums nepasisekė išaugti darnioje šeimoje, tai nereiškia, kad negalite tapti harmoninga asmenybe. Viskas yra jūsų rankose, sprendimus priimate jūs, ir tik jūs.

Jeigu jūsų tėvai anaiptol ne idealūs, vis tiek galite surasti nemažai savo gyvenimo momentų, už kuriuos galite jiems būti dėkingi. Tai faktas. Tai gali tapti tvirtu pagrindu savo vertės pojūčiui ir pasitikėjimui savimi. Ir dėl to nereikia tapti išskirtinai sėkmingu žmogumi, milijardieriumi ar pasaulio čempionu. Tam užtenka tik pasijusti šių nuostabių žmonių – jūsų tėvų – dalimi ar tąsa.

REKLAMA

Naujienos iš interneto

Alfa.lt naujienos

REKLAMA